Kouření způsobuje problémy s erekcí

Kouříte? Věděli jste, že kouření má vliv nejen na plíce, ale i na mužskou potenci a potažmo i plodnost?

Bohužel je tomu tak, avšak díky silnému tabákovému lobby se tom často nemluví. Přitom až 27 % kuřáků se ve vyšším věku potýká s poruchami erekce. Dlouhodobé kouření může dokonce způsobit i impotenci.

Nikotin obsažený v cigaretách poškozuje cévy, které se následně zužují a snižují průtok krve. Tlak krve je pochopitelně důležitý i u penisu. Nedostatečné prokrvení snižuje prokrvování penisu a tím je schopnost erekce omezena.

Lékaři hovoří o tom, že pokud muži vykouří  cigaret denně, je u nich pravděpodobnost poruchy erekce  o 27 % vyšší; u 20 vykouřených cigaret je to až 45 %.

Mladí muži nemusí následky kouření při sexu pocítit ihned, s poruchami erekce se většinou potýkají až ve středním a vyšším věku. U mladých se však setkáváme s problémy s mužskou plodností. Ve srovnání s nekuřáky je u lidí závislých na cigaretách až o 60 % větší pravděpodobnost, že se jim přirozenou cestou nepodaří počít dítě.

Chemikálie obsažené v cigaretách mají především vliv na schopnost spermie oplodnit vajíčko. Ta souvisí s množstvím vykouřených cigaret. U mužů, kteří za svůj život vykouřili 200 až 750 cigaret, se snižuje úspěšnost oplodnění na 18 %.

Kromě toho toxiny z cigaret poškozují i kvalitu spermií. Ve srovnání s nekuřákem jsou ty kuřákovy méně pohyblivé a nekvalitní.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>