5 nejlepších outdoorových sportů

Pod pojmem outdoor jsou skryty veškeré aktivity, které probíhají mimo uzavřené prostory.

Mezi outdoorové sporty se tak řadí všechny sporty, které lze provozovat venku. Některé jsou zcela sezónní záležitostí, jiné lze provozovat v průběhu celého roku.

Jaké outdoorové sporty patří mezi stálice a co k jejich provozování potřebujete

Turistika

Turistika je skvělá pro všechny. Dokonce je vhodná i pro ty, kteří dosud neprovozovali nic než gaučink. Chůze je totiž nejpřirozenějším pohybem. S turistikou můžete začít kdekoli a kdykoli. Turistika spočívá v krátkodobém cestování a poznávání prostředí, krajiny, památek či třeba zvyků. Klasická turistika je pěší a ve většině případů individuální. V České republice je turistika od 19. století velice oblíbená, od roku 1888 mají čeští turisté svoji organizaci -Klub českých turistů, který v zemi udržuje hustou síť značených stezek pomocí turistických značek.

Pro provozování turistiky potřebujete z počátku jen kvalitní obuv. S přibývajícími nachozenými kilometry ale přijdete na další vybavení, které vám v terénu přijde k duhu. Hodit se vám budou hůlky, outdoorové batohy, pláštěnky a další.

outdoor

Vodáctví

Letní teploty lákají k vodě, kde se v létě odehrává největší počet sportů. V české kotlině je pro dobrou splavnost mnoha řek velmi oblíbené vodáctví. Vodáctví je vlastně jedna z forem turistiky, která jako prostředek k přesunu z jednoho místa na jiné využívá různé druhy plavidel. Kreativita českých vodáků nezná mezí, a tak na českých tocích můžete potkat kromě klasických člunů a kajaků také podomácku vyrobené loďky z nejrůznějších materiálů.

K vodáctví kromě dobré nálady a plavidla oceníte nepromokavý vak a četné outdoorové vybavení jako vařiče, příbor či třeba čelovky.  

Lezení

Lezení se může jevit jako jeden z nejnáročnějších sportů určený jen největším silákům. To však není úplně pravda. Mnoho mužů přelezly drobné holky. Lezení je totiž o balancu, o poznání svého těla a orientaci v prostoru. Je o kreativnosti a naučení se poznávat to, co daná cesta či boulder vyžadují. Nejedná se jen o cvičení na ruce, je to celotělové cvičení, kdy zabírá horní část těla, ale zároveň vaše nohy jsou tím nejdůležitějším nástrojem na pohyb vzhůru. Lezení je o koncentraci a překonávání strachu. Nejvhodnějším způsobem jak začít s lezením je určitě bouldering.

Pro začátek budete potřebovat jen lezecké boty a pevnou vůli.

Horolezectví

Horolezectví není jen sportem. Pro mnohé je to životní styl a poslání. Horolezci jsou duší velcí dobrodruzi, kteří mají pro strach uděláno.

Každý horolezec potřebuje jinou výbavu, která se odvíjí od terénu. Samozřejmostí jsou horolezecké potřeby jako lana, přilba, lezačky a mnohé další.

Golf

Golf je outdoorovým sportem, který se stává stále populárnější. Už dávno neplatí, že se jedná o sport pro horních deset tisíc. Na rozdíl od jiných sportů u golfu nejsou důležité fyzické dispozice, ale pouze celková fyzická pohoda. Golf rovnoměrně zatěžuje pohybový aparát člověka a prospívá jeho vývoji či udržování kondice.

Abyste mohli začít s golfem, nepotřebujete kromě golfových holí a patřičného dress codu žádné speciální vybavení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>