Víte, jak se obléknout na ples?

Co nevidět začne plesová sezóna. Chcete si ples užít ve vší parádě a vypadat dobře? Pokud chcete mezi muži vyniknout, je třeba se vhodně obléknout a k tomu je potřeba znát pár základních rad. Jaké to jsou?

Oblek je základ

Protože se jedná o společenskou událost, je potřeba si dát záležet. Doporučují se tmavé obleky, nic se nezkazí klasickou černou, tmavě modrou a přípustné jsou i odstíny antracit a grafit. I podle etikety by se neměly nosit pánské obleky světlé barvě a to po 18-té hodině a v zimním období.

Pokud chcete působit mladistvě a moderně, kupte si dvoudílný oblek – tedy jen sako a kalhoty. Pokud se budete pohybovat ve vyšší společnosti nebo chcete vypadat opravdu elegantně, zvolte oblek trojdílný – tedy sako, kalhoty a vesta v barvě obleku.

Zatímco matné materiály jsou vhodné do zaměstnání, na ples jsou vhodnější lesklé.

Košile nemá striktní pravidla

S košilí je to jednodušší, pro ty nejsou žádná omezení. Nic nezkazíte košilí bílou, barevnou i tou s jemným proužkem. I zde však platí, že na večerní událost se nejvíce hodí tmavé barvy. Nedoporučují se košile s výrazným kostkováním, četnými barevnými motivy a silnými proužky. Čím čistější a tmavší tóny, tím bude jednodušší výběr kravaty.

Kravata je jednoduchá

Také výběr kravaty na ples je téměř neomezený. Dbejte jen na barevné sladění s oblekem a především s košilí. K černé košili se hodí fialová kravata. U bordó košile je vhodné zvolit šedou kravatu. U bílé košile je to jen na vás.

Pokud přece jen zvolíte košili s výraznějším vzorem, vyvarujte se i výrazné kravaty.

Slaďte se s partnerkou

Půjdete-li na ples s doprovodem, nepodceňujte sladění s oblečením partnerky. To vám může ulehčit při výběru barvy košile a kravaty. Pokud bude mít vaše partnerka růžové doplňky, sáhněte po bílé košili a růžovou košili. Pokud bude mít šaty červené a doplňky černé, vybírejte košili v odstínu  červeném a kravatu zvolte v barvě černé.

Pokud se přesně nestrefíte do barvy doplňků, nezoufejte. Důležitá je celková sladěnost. Takové páry bývají obdivovány a velmi jim to sluší.

 

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>