Herní hardware na doma i na cestu

Každý znalec jistá zná pojem hardware a software. Zatímco hardware je všeobecně řečeno technické vybavení počítače. Dá se tedy říct, že to je veškeré vybavení, na které si můžete i počítače sáhnout. 

Hardware je všeobecně řečeno technické vybavení počítače. Dalo by se také říct, že je to veškeré vybavení, na které si můžete u počítače sáhnout – grafická karta, pevný disk, základní deska nebo paměť RAM, také je možné zařadit i klávesnici nebo myš. Zatímco software se rozumí jakékoli programy, které jsou součástí počítače.

Každý vášnivý hráč ocení, když vše funguje stoprocentně. Hráči vyhledávaní nejvýkonnější technologie, na kterých by si zahráli. Čím kvalitnější, rychlejší a novější technologie, tím samozřejmě větší peněžitá částka. 

Na hraní her můžete využít kromě počítačů a notebooků také herní konzole a lepší tablety nebo mobily. Než si nakoupíte jednu z variant, je nezbytně nutné si ujasnit, za jakým účelem budete nakupovat. 

 notebook1

Máte-li zájem pouze o střílečky, je vhodné koupit si spíše počítač, protože bude snadnější na ovládání.  Zatímco využívání mečů, časté skákání postav a rychlé přemisťování vám zase lépe zajití ovladače na PSkách. Xbox je zase snadný na ovládání her, kde využíváte tělo a nemusíte používat ovladače – zahrajete si tak například bowling nebo tenis.

Druhy hardwaru

Po dlouhé době se na trhu konečně objevují procesory, které místo klasických čtyřjádrových procesorů jader šest. Je také možné si připlatit za procesory osmijádrové, které byly představeny v podobě Ryzen 7. 

V současné době mezi nejpopulárnější patří řada Intel Core. RAM paměť je bohatě dostačující ve velikosti 16 GM, větší paměť je v současné době zbytečně veliká. Nemusíte si v podstatě dokupovat ani zvukovou kartu, protože na základní desce je již většinou integrovaná zvuková karta s dostatečně kvalitním zvukem. 

Určitě je vhodné si připlatit za klávesnici, která je podsvícená. Jistě většina hráčů hraje převážně po večerech. A samozřejmě vhodný herní ovladač ať už půjde o rychlou herní myš nebo herní volant či joystick. 

Jak vybírat herní počítač
  • Cena – jednoznačně nejzákladnější faktor, který ovlivňuje každého zájemce, ať kupuje herní počítač nebo cokoli jiného. Profesionální herní počítače nejsou levná záležitost. Kromě počítače budete potřebovat i kvalitnější obrazovku, herní myš a klávesnici. Vášniví hráči dávají přednost vlastnímu sestavení herního počítače. Pro některé je to levnější varianta, jiní zase poskládají počítač z mnohem dražších součástek, než by koupili již hotový počítač. Způsob ušetření za herní počítač jsou také repasované herní počítače.
  • Doba použitelnosti – není hráč jako hráč. Někteří hráči budou hledat počítač, který jim vydrží po delší dobu, zatímco profesionálnější hráči budou svůj počítač neustále upgradovat, aby si zajistili novou technologii.
  • Výkon – máte-li vysoký výkon svého hardwaru, můžete si dopřát i online hry, u kterých vám počítač rychle stihne vyznačit veškeré detaily spojené se současným prostředím hry. RAM paměť mějte alespoň 16 GM.

Nezbytnou součástí herního počítače je také posezení, abyste si nezničili záda nebo vás nebolelo za krkem.

Herní konzole

Herní konzole začínají být v současné době velice oblíbené a začínají dohánět oblíbenost herních počítačů. Velikou výhodou bývá, že se sejde parta přátel, kteří si společně zahrají na Xboxu nebo na Playstationu. 

Největší nevýhodou herní konzole bývá skutečnost, že jejich výkon není tak veliký jako herní počítače, užít si je můžete i tak.

xbox

Herní notebook

Všeobecnou výhodou notebooku bývá, že je snadno přenosný. Stačí ho plně nabít a využít ho můžete třeba při cestě na dovolenou. Máte-li notebook na práci a chcete si ve volné chvíli zahrát, nemusíte utrácet mnoho peněz. 

Pokud ale hraní převažuje nad prací, budete potřebovat herní notebook, který je výkonnější. Samozřejmě není možné hrát online hry, které nezbytně vyžadují připojení k internetu, takže hry budou při cestování omezené.

Tablety a smartphony

Výhodou bývá, že po složení SIM karty, kde máte k dispozici data, můžete hrát i online hry. Ovládání bývá špatné. Herní plocha je v malém měřítku a nemáte jistotu, že nekliknete vedle, než si přejete. Vhodné jsou taky pro jejich velikost na snadný přenos. Proto jsou také velice oblíbená Nintenda, což jsou malé přenosné konzole.

Repasovaný herní hardware

Ať už jde o stolní PC, notebook nebo mobil v současné době si můžete velmi dobře vybrat mezi repasovanými modely. Repasované herní notebooky, počítače apod. jsou ve většině případů zástupci vyšších modelových řad výrobců. 

Pocházejí z ukončených leasingů, předváděcích akcí nebo byly vráceny v zákonné lhůtě. Po důkladném otestování a případné náhradě vadných dílů jsou teprve nabídnuty k prodeji. 

Výhodou je pak výrazně nižší cena než při koupi zcela nového modelu. Sleva se může pohybovat i kolem 70 % oproti ceně nového modelu. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců. 

Autor: inComputer.cz – repasované herní notebooky a PC

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>