Mercedes-Benz Concept Coupé SUV

Mercedes po vzoru mnichovských rivalů z dílny BMW odhalil v Pekingu dlouho diskutovaný Mercedes Koncept Coupé SUV.

Nový koncept by mohl být dvojčetem BMW X6, tak moc se obě auta podobají. Především svou siluetou a zádí. Pouze předek zůstal typicky mercedovský.

Nutno říct, že na čínském autosalonu sklidil velké ovace. Patřil zde k suverénním evropským hvězdám.

Podle automobilky zbývá jen několik měsíců do představení konečného sériového provedení. Jelikož bude stát na technice Mercedesu ML, začíná se spekulovat, že by se produkční verze mohla jmenovat MLC.

 Co bude pod kapotou?

Pod tou se skrývá šestiválcový přeplňovaný třílitrový benzín s výkonem 333 koní a točícím momentem 480 newtonmetry. Zkombinován je s devítistupňovou automatickou převodovkou, disponující funkcí uzamykání měniče a pěti volitelnými režimy včetně individuálně nastavitelného. Samozřejmostí je pohon všech kol 4Matic.

Dvaadvacetipalcové ráfky obuté do305 milimetrů širokých pneumatik dodávají novému SUVéčku na agresivním vzhledu.

Od top třídy S si koncept vypůjčil vzduchový podvozek doplněný o systém aktivního potlačování náklonů v zatáčkách a mnohé bezpečnostní systémy a elektronické pomocníky v čele se systémem stop-start.

Už u konceptu si inženýři ze Stuttgartu dávají záležet na detailech. Za zmínku stojí stylistický prvek v podobě tenkých pásků zakomponovaných do zadní LED svítilny, jestli toto řešení bude použito i u produkční verze, ale teprve uvidíme. Stejně jako interiér, ten Concept Coupé SUV zatím neodhalil, ale dá se předpokládat, že to bude stát za to.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>