Jak zvládnout rozchod

Vztahy jsou každodenní součástí našeho života. Většina lidí se díky vztahu narodí, mnoho z nich ve vztahu nakonec i umírá. Setkáváme se s nimi každý den na ulici, kde můžeme zejména v období letních dnů pozorovat páry zamilovaných lidí, kteří si vychutnávají každého okamžiku, který mohou trávit se svou drahou polovičkou, s osobou, kterou tak milují. Avšak lidé nejsou jako labutě a ne vždy všechny vztahy vydrží. 

Pokud patříme mezi skupinu lidí, kterou zrovna v poslední době postihl rozchod, musíme si stanovit své cíle a pokusit se vymanit z bezútěšných myšlenek na milovanou osobu. Ano, je velmi jednoduché o těchto věcech chytře mluvit a říkat, co se musí dělat, aby byl člověk šťastný. Je však pravdou, že řídit se tím a snažit se poručit vlastním citům bývá ovšem velmi obtížné.

muz_smutek

3 kroky ke štěstí

Jako první bychom měli uznat, zdali je právě ukončený vztah opravdu definitivně ukončený a bez jakékoliv možnosti na změnu ztracený, nebo jestli je zde ještě možnost nápravy. Pokud víme, jak jsme pochybili a chceme tuto chybu napravit, není nic jednoduššího, než se pokusit udělat všechno pro to, abychom mohli svou drahou polovičku přesvědčit, aby nás vzala zpět a dala nám ještě jednu, poslední, možnost.

Pokud je však vztah již opravdu ztracený, neměli bychom se snažit utápět se ve vzpomínkách a říkat, jak byl ten člověk úžasný, krásný, milý a připomínat si všechny ty krásné chvíle, které jsme s ním prožili. Tímto postupem si rozhodně nepomůžeme, naopak všechno spíše zhoršíme.

Prvním krokem tedy je, abychom vytěsnili vzpomínky, které se nám hrnou na mysl. Jedině tak můžeme předejít zbytečnému trápení. Společné fotky, písničky, které tak naše polovička milovala. Všem těmto věcem bychom se měli obloukem vyhnout.

Druhým krokem je snažit se najít si činnost, která nás bude bavit a která nás zbaví zbytečného nutkání stále myslet na to, co se stalo. Ať již si zajdeme do přírody, zacvičit si do posilovny, nebo třeba si zaběhat do parku. Aktivita nám v tuto chvíli nejlépe pomůže, abychom našli nové myšlenky.

Třetí krok je již celkem razantním krokem, díky kterému si stanovíme naše cíle. Jak se říká, každý konec je novým začátkem. Musíme proto tento začátek dobře zužitkovat. Máme nyní nejlepší možnost k tomu, abychom si sesumírovali život a naše cíle. Říct si, kam chceme směřovat, co chceme dále dělat. Můžeme si najít nový koníček, začít se učit nový jazyk, nebo třeba změnit práci. Je na čase změnit celý svůj život a obrátit jej k lepšímu.

Nakonec je vhodné říci, že bychom se měli naučit ze svých chyb poučit. Všichni chybujeme, vždyť chybovat je lidské. Neměli bychom však své chyby opakovat. Víme-li, proč náš vztah skončit, měli bychom si dobře uvědomit, proč tomu tak bylo a snažit se, abychom se do budoucna podobným chybám vyhnuli.

Může to znít sice divně, ale než začneme hledat nového partnera, měli bychom si několik měsíců od rozchodu dát na rozmyšlenou. Jistě, všichni toužíme zaplnit tu díru, která nám po milovaném člověku zůstala. Mnohdy však dochází k tomu, že se spíše snažíme nahradit toho ztraceného člověka, který nám má spíše sloužit jako náhrada, než nový člověk, se kterým chceme strávit zbytek života.

autor: Michal Hromek
foto: unsplash.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>