Jak vyžehlit průšvih u ženy

Každý muž určitě alespoň jednou v životě zažil ten pocit, kdy udělal něco, co se přímo neshodovalo s očekáváním jeho protějšku a průšvih byl rázem zde. Můžeme si marně lámat hlavu, co jsme udělali špatně, jestli naše chyba byla velká, malá, nebo jestli jde vlastně jenom o omyl, který vznikl čirou náhodou a ze kterého žena udělala Ameriku. V každém z těchto případů však platí jistá pravidla, jak tento průšvih vyžehlit a napravit si reputaci.

Květina, řešení problémů

Říká se, že ženy jsou velmi složité bytosti a je velmi obtížné je pochopit. Pravda je však taková, že ne-vždy jsou ženy tak moc odlišné. Mají mnoho společných prvků, kterých lze využít k tomu, abychom mohli dané shody využít ku svému prospěchu.

Většina žen má ráda květiny. My muži tento fakt asi jenom stěží pochopíme, neboť je to zelené, kvete to = je to kytka. V tuto chvíli často skončíme a dál již neřešíme daný prvek. Ženy však, k našemu údivu, uvažují poněkud odlišněji. Kytky milují, rády je dostávají a ještě raději je cpou v bytě všude, kde je sebemenší místo.

Je proto jasné, že pokud se jedná o menší prohřešek a víme, že se snad nestalo nic moc hrozného, koupit ženě květinu je velmi vhodný krok a vstřícné gesto. Neplatí však, že bychom ženám měli květinu kupovat pouze tehdy, když něco uděláme a potřebujeme si napravovat reputaci.

Pro případné předcházení problémům je vhodné ženě kupovat květinu pravidelně, řekněme alespoň jednou za měsíc. Toto počínání v ženě nabudí dojem, že jsme pozorní a stále na ni myslíme. Co může být lepšího než pozorný a milující přítel/manžel/milenec ?

Láska hory přenáší

Koupili-li jsme ženě květinu a ona stále vypadá, že ji naše vstřícné gesto přesto neuspokojilo, začíná nám být pomalu jasné, že jsme udělali větší hloupost, než si sami uvědomujeme. V tuto chvíli je velmi vhodné nasadit tvář gentlemana. Žena musí nabýt dojmu, že má doma pravý poklad, na který se přeci nejde zlobit do nekonečna a že musí, jako ledovce na Antarktidě, taky jednou roztát. Měli bychom se proto zaměřit na to, čím můžeme ženě udělat největší radost a potěšit ji. Logické řešení by bylo utřít prach a vyžehlit, avšak obávám se, že tento krok by žena v podobné situaci asi příliš neocenila. V každém případě i toto by mohl dobrý postup k tomu, jak ženě ukázat, že si ceníme její obětavé péče a že jí chceme také trochu pomoci s domácností. V tom případě můžeme tedy rovnou ještě i vysát, umýt nádobí, umýt okna, zajít nakoupit a vyvenčit tchyni.

Mnohem lepším gestem však bude, postaráme-li se například o přípravu večeře a ženu překvapíme (nejlépe v kombinaci s uklizeným bytem).  Můžeme tak navodit romantickou atmosféru při svíčkách, kdy můžeme ženě připomenout naše první chvíle, které jsme spolu trávívali a které již odnesl čas. Romantická večeře při svíčkách, láhev vína a romantická hudba. To je jistě správná cesta, jak ženu přimět k tomu, aby zapomněla na to, co se stalo a čeho jistě litujeme. (Pozor! Ženy nezapomínají! Pouze jsou ochotny přecházet to, že jsme jenom muži a děláme hodně chyb.)

Autor: Michal Hromek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>