Vyberte si pánské mikiny, které vám skutečně budou slušet a sedět

Asi nejoblíbenějším volnočasovým kouskem v pánském šatníku je mikina. Je totiž faktem, že ji využijete v kteroukoliv roční dobu a zahřeje vás kdykoliv a kdekoliv. Pánské mikiny jsou velmi pohodlné a univerzální, ale pouze za předpokladu, že vyberete ten správný kousek. Hlavními kritérii by měl být materiál, střih a styl.

Správný střih

Pozor je potřeba dávat hlavně na nákupy na internetu. Ještě než něco objednáte, pečlivě si změřte své osobní míry a ujistěte se, že se dobře vejdete do tabulky velikostí. Pokud vám některý údaj vyjde menší než v tabulce a některý naopak větší, vždy volte raději o číslo větší velikost. U mikin nevadí, když budou mírně oversize.

Na jakou příležitost?

Samozřejmě zvažte, na jaké události chcete mikinu nosit. Pokud ji plánujete mít na běžné nošení do školy či na party s kamarády, klidně se nebojte odvážnějších barev nebo i různých nápisů a doplňků. Naopak do práce nebo na setkání s rodinnou volte spíše tlumenější barvy a vyhněte se nápadným potiskům.

Na sport jedině funkční materiály

Samozřejmě se mikina bude hodit také na sportovní aktivity. V takovém případě ale určitě dejte přednost kvalitním a funkčním materiálům, které rychle schnou a dobře sají pot. Z podobně savých a prodyšných materiálů volte i jiné sportovní kousky jako třeba pánské kraťasy, trička, pánské ponožky a další nezbytné vybavení.

Přes hlavu nebo rozepínací

Mikiny přes hlavu jsou možná trochu tradičnější a rozhodně vypadají lépe. Jejích nevýhodou samozřejmě je, že budete hůře regulovat teplotu těla a pokud vám bude horko, musíte si mikinu kompletně svléknout. Máte-li rozepínací variantu, často postačí jen rozepnout zip, trochu se vyvětrat a není potřeba se hned svlékat. Je tedy na vás, co vyberete a v čem se cítíte příjemněji. Obě mikiny mohou být velmi stylové a slušivé – záleží také hodně na střihu, barvě a vzoru.

Zdroj obrázku: Ranta Images / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>