Jak se stát myslivcem?

Máte vztah k přírodě, máte k ní úctu a rádi byste investovali čas a energii do její ochrany a tvorby? Chtěli byste se stát myslivcem? Co je potřeba k tomu, abyste jím mohli být? A jak dlouho celý proces trvá?

Ten, kdo se chce stát právoplatným myslivcem, musí podstoupit řadu povinností. Předem je dobré si uvědomit, že myslivcem se může stát pouze člověk bezúhonný, duševně i tělesně zdráv. Adept musí absolvovat dlouhé školení o zvěři, jejím chovu, zákonech a zbraních.

Jak postupovat? 

Nejprve je potřeba zjistit, který Okresní myslivecký spolek nebo instituce, která má právo pořádat zkoušky z myslivosti, je nejblíže vašemu bydlišti. Poté je potřeba si s předstihem zajistit myslivecké sdružení, kde vás nechají vykonávat praxi a zajistí vám učitele, pod nímž absolvujete praxi a přípravu ke zkoušce. Adeptská praxe musí trvat minimálně jeden rok.

Samotný myslivecký kurz pak trvá 8 týdnů. Součástí mysliveckého kurzu jsou povinné střelby z kulové a brokové zbraně, pomoc při přípravě Chovatelské výstavy trofejí a také povinnost navštívit co nejvíce mysliveckých akcí, které daný myslivecký spolek v tom roce pořádá.

Zkrátka se připravte na to, že stát se myslivcem stojí hodně času a v začátku i peněz.

Již během zkoušek a praxe budete potřebovat myslivecké oblečení a dalekohled, díky kterému budete mít výhled jako na dlani.

Po úspěšném složení zkoušky z myslivosti, vám bude vydáno potvrzení, díky kterému může požádat o vydání loveckého lístku, na jehož na základě pak můžete získat zbrojní průkaz na skupinu loveckých zbraní.

Bez čeho se neobejdete

Po získání všech oprávnění bude potřeba nakoupit veškerou výrobu. Žádnému myslivci by kromě již zmíněného oblečení a dalekohledu neměly chybět hodinky, optiky, puškohledy, batohy, fotopasti, nože, střelivo, vábničky a mnohé další pomůcky.

Všechny potřebné věci nakoupíte ve speciálních mysliveckých obchodech, část pořídíte také v army shopech a také v eshopech, kde v nabídce najdete dárky pro muže. V takových obchodech můžete pořídit například nože, skládací stoličky apod.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>