Zimní sporty, které vás budou bavit

Pod pojmem zimní sporty si jistě každý představí lyžování nebo snowboard. Je ale mnoho jiných zimních sportů, které vás jistě budou bavit a možná o to víc budete chtít jet na hory. Představíme si alespoň některé z nich.

Mushing – psí spřežení, je zimní sport, kdy dva a více psů v postrojích tahají svého psovoda – mushera, na speciálních saních. Sport vznikl z praxe, kdy se spřežení používalo pro přepravu osob nebo věcí v arktických podmínkách. Vepředu spřežení je vždy vůdce smečky, tedy nejinteligentnější pes. Za ním jsou starší a slabší psi a na konci nezkušení a silní psi.

Závody, které se každoročně uskutečňují, mohou absolvovat všichni, například i s jedním či dvěma psy. Mezi tyto závody patří canicross, bikejoring nebo také skijoring. Vyzkoušejte tento sport, třeba si jej právě vy zamilujete a užijete si s ním zajímavou dovolenou.

Klu-ski, nebo také počeštěle kluzky, jsou násady na běžnou obuv a splňují stejnou funkci jako lyže nebo snowboard. Tedy na těchto násadách se dá jezdit na upraveném povrchu svahů nebo sjezdovek. Ovšem pro tento sport je třeba pár hodin či dní tréninku, liší se totiž od lyží tím, že se svah jezdí šusem dolů a obloučky, které se běžně na lyžích provádějí na kluzkách nejsou příliš možné. Zároveň můžete kluzky využít místo klasických běžek, kdy si je jednoduše dáte do batohu při túře a vytáhnete je až na vhodném povrchu.

Snowkiting je poměrně nový outdoorový adrenalinový sport, kdy se jezdec za použití tažného draka uvádí do pohybu po sněhovém povrchu na lyžích či snowboardu. Využívají se především rovné zasněžené plochy, mírné svahy nebo zamrzlá jezera. Pokročilejší a zkušenější snowkiteři však vyhledávají jízdu v horách. I tento sport si žádá lekce, při kterých se naučíte celý sport ovládat, nicméně, jakmile se vám to povede, již žádné zimní dovolené neodoláte.

Najděte si i vy v zimních měsících aktivitu, která vás bude bavit. Zima je přeci jen dlouhá, noci jsou delší a dny krátké. Nemusíte se však kvůli tomuto v zimním období trápit, určitě je mnoho vyžití, které vám pomohou zimu přečkat.

Jana

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>