Iveco Stralis Hi-Way Euro 6 – vlajková loď Iveco

Iveco Stralis je vlajková loď společnosti Iveco a v posledních letech prošla lehkou, ale pozitivní proměnou. Pozornost se dostala na podvozky, kabinu řidiče i celkový vzhled. Celý nový vylepšený Iveco Stralis vypadá mladší a vitálnější. Nový Stralis je teď daleko více než předtím vynikajícím řešením v oblasti současné i budoucí dálkové dopravy.

Emisní norma Euro 6

Motory Iveco od společnosti FPT Industrial zvládají emisní požadavek euro 6 bez recirkulace výfukových plynů. Díky tomuto inovativnímu systému selektivní katalytické redukce HI-eSCR, což je patentem firmy FPT, a aerodynamickým úpravám na nové kabině, se snižuje spotřeba paliva o 2,33% ve srovnání s minulou Euro 5. To pro zákazníka celkově znamená celou řadu výhod, jako snížení nákladů za palivo, snížení pohotovostní hmotnosti vozidla a zvýšenou odolnost.

Palivo LNG

Stralis poháněný zkapalněným zemním plynem LNG je s výkonem 243kW extrémně čistým pod úrovní Euro 6, ale také velmi tichý. Díky tomu sestává ideálním řešením do center měst, například pro ranní dovážení do supermarketů. S dojezdem až750 kmje vhodný i na dálkové trasy. Vozidla poháněná LNG jsou vysoce ekologická, mají nízkou spotřebu a s nízkou cenou paliva LNG jsou výhodnou ekonomickou variantou.

Stralis s pohonem na LNG získala prestižní evropské ocenění udělující se za udržitelnost rozvoje. Tyto ceny jsou udělovány užitkovým a nákladním vozům, které pomáhají udržet zásady trvale udržitelného rozvoje.

Budky řidiče

Budky řidiče, z pohledu vnitřního vybavení, získaly výkonnější a úspornější klimatizaci. Dále pak se zdokonalila lůžka a získala větších rozměrů (spodní 746×2020 mm, horní 784×1940 mm). Soustava vnitřních osvětlovacích těles se stala výkonnější a početnější. Celkově jsou kabiny vybaveny lepším potahovým textilem a obkládacími materiály. Sedadla jsou více polohovatelná a s lepším odpružením.

Na výběr je z 3 provedení:

  • Active Day
  • Active Time
  • Active Space

Výbava a podpora

K novému Stralisu majitel obdrží asistenční systém Driving Style Evaluation – vyhodnocení stylu jízdy. Tento systém je určený řidičům a vyhodnocuje jízdní výkon s ohledem na úsporu paliva. S ohledem na obtížnost trasy jsou vyhodnocovány i užití brzdových i převodových systémů. Řidičovi je pak poskytnuta zpětná vazba, zda byla jeho jízda dobrá či špatná.

Služba Iveconnect  Fleet zajišťuje sledování aktuální polohy vozidla. Poskytuje informace o jízdní a odpočinkové době řidiče. Také umožňuje komunikaci řidiče s dopravcem, automatické stahování dat z tachometru a zasílání zpráv o trase, vozidle a jízdním stylu řidiče. Iveco využívá podpory dispečera od firmy Qualcomm, který také obsahuje aplikaci zasíláním zpráv dopravci o hrozící únavě řidiče.

Proč nový Stralis?
  • Motory splňující emisní normu Euro 6
  • 3 systémy odpružení – parabolické, celovzduchové a vzduchové na zadních nápravách
  • Automatické nebo poloautomatické převodovky
  • Variabilní možnosti provedení – tahač nebo podvozek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>