Jak na častější sex?

Přijde vám, že se svou partnerkou máte málo sexu? Co je příčinou? Nerozumíte si nebo jen na to „nemáte čas“? Jak zvýšit libido a sexovat častěji? Mnoho lidí přemýšlí nad intenzitou pohlavního styku. Samozřejmě se četnost odvíjí od délky společného vztahu. Něco jiného je to po 5 měsících a něco jiného po 5 letech. Ale i po letech je ve vtahu sex důležitý, možná i více než na jeho začátku. Výzkumy ukazují, že 80% párů má sex jen jednou týdně přičemž by ho chtěli mít častěji.

Je jasné, že když jste večer unavení a chcete se jen v klidu dívat na televizi, nemáte na sex ani pomyšlení. Ale pomazlit nebo přitulit se k sobě přece můžete. Je dokázáno, že i tyto něžnosti zvyšují sexuální spokojenost ve vztahu.

Dlouho spát, dobře jíst

Základem pro častější milování je dobře se vyspat a dobře se najíst. Kromě nedostatku energie a únavy, která se přirozeně odrazí na vašem nezájmu o sex, je tu ještě pokles produkce testosteronu, který souvisí se spánkovou apnoe. U celé poloviny mužů, kteří jí trpí, byl shledán pokles libida. Udělejte si, i se svou partnerkou, víc času na spánek a váš sexuální život zase ožije. Také dostatek dobře zvoleného jídla je důležitý. Svíčková se šesti vám moc nepřidají, mnohem lepší je jíst lehčí jídla s dostatkem zeleniny.

růžová podprsenkaZapomeňte na antikoncepci

Pokud vám přijde, že vy byste i dali říct, ale vaše partnerka je málo kdy žádostivá, přimějte ji nechat hormonální antikoncepce a raději zvolte jiný druh ochrany. Je totiž prokázáno, že ženy, které užívají hormonální antikoncepci, pociťují významně nižší sexuální touhu.

Televize ven

Dříve lidé měli hodně dětí, protože neměli tzv. do čeho. Jistě celý den se tvrdě starali o obživu, ale čas po setmění trávili v domech a co měli kromě sexu dělat. Chcete-li častější sex, pak vystěhujte televizi z ložnice. Když se tam budete nudit, vrhněte se na partnerku.

Zahřejte jí nohy 

Velice překvapivým řešením nízkého libida u partnerek vypozorovali nizozemští vědci. Podle nich totiž ženské libido významně snižují studené nohy. Údajně je tomu tak proto, že nedostatečně zahřáté nohy jsou spojeny s pocity úzkosti a strachu. Podle autorů výzkumu stačí, když začne vaše partnerka spát v ponožkách, a problém nedostatečné sexuální frekvence může být vyřešen.

Jarda Otáhal

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>