Jak vybrat oblek nejen na svatbu? Těchto pravidel je potřeba se držet

Rozhodli jste se k vážnému životnímu kroku a požádali svou milou o ruku? Koupili jste nádherné zásnubní prsteny s briliantem a nyní již chystáte vaši vysněnou svatbu? Možná zjistíte, že ženy si rády všechno organizují sami a vaši pomoc tolik potřebovat nebudou, ale jednu povinnost přeci jen mít budete – koupit si nový a slušivý oblek. Jak jej ale správně vybrat?

Jako šitý na míru

Oblek by vám skutečně měl přesně padnout, nikde neodstávat, ale ani nikde nebýt příliš těsný. Na těle by neměl vytvářet žádné vlny, délka rukávů saka by měla přesně dosahovat ke kořenům palce. Pánské saka mohou být volnější či vypasovanější, kdy aktuálně jsou užší střihy více trendy, ale volte především dle vlastního pohodlí a pocitu. Kalhoty by měly mít volnější střih, aby stehna nebyla příliš obepnutá, ale rozhodně by vám nikde nic nemělo plandat. Častou chybou bývá také nesprávná délka kalhot, která by měla končit na patě přibližně 2–3 prsty nad zemí.

K obleku ještě správnou košili

K obleku se nosí pouze košile s dlouhým rukávem. Je také důležité, aby manžeta rukávů vyčnívala přibližně 1 cm ze saka. Je to také častý problém, se kterým se můžete setkat skoro denně. Působí to ale tak, že je vám sako velké a vy jste v něm poněkud utopení.

Barva obleku ovlivňuje i výběr ponožek

Ponožky by měly barevně ladit právě s kalhotami k obleku. Určitě se vyplatí pořídit ponožky s prodlouženou délkou, která vám zaručí, že se ani při sedu nebudou vidět vaše obnažená lýtka a holeně. To je skutečné faux pas, kterému byste se měli vyhnout.

Jakou barvu vybrat?

Na svatbu se nejčastěji nosí černý nebo modrý oblek, ale výjimkou nebývají ani světlejší barvy. Dresscode bývá v tomto ohledu volnější, protože svatba je během dne, takže nejde o večerní událost. Světlé tóny ale nesluší každému, a proto si klidně nechte v saloně odborně poradit, aby vám oblek skutečně lichotil.

Zdroj obrázku: LadyPhotos / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>