Zvýraznění linií těla i díky liposukci

Že je estetická chirurgie výhradní doménou žen již dávno neplatí. Podle údajů z Velké Británie byl v roce 2013 v porovnání s předchozím rokem zaznamenán 13% nárůst zákroků plastické chirurgie pro mužskou část populace, přičemž zdaleka nejvyšším nárůstem (téměř 28 %) se mohla pochlubit liposukce. Muži zkrátka stále více dbají o svůj vzhled a neváhají se rozhodnout i pro chirurgický zákrok, když mají pocit, že právě on jim pomůže.

Zájemce o liposukce z řad mužů bychom mohli rozdělit do dvou základních skupin. Jedni se chtějí zbavit přebytečného podkožního tuku, druzí by rádi „vysoustružili“ své tělo, tedy zvýraznili linie svalů. Většina zájemců o liposukci se shoduje, že je přesvědčila snadnost provedení a časová nenáročnost zákroku. Právě v tom spočívá atraktivita liposukce – samotný zákrok trvá maximálně dvě hodiny a nepříjemné pocity během něj jsou minimální.

Pro mnohé muže navíc pohled na vyrýsovanější kontury těla znamená restart v životě a snaží se udržet nejen v kondici, ale i „ochránit investici“ do vlastního těla. Pravidelné chození do posilovny či sportování tak v jejich případě dostává nový, velmi hmatatelný cíl. „U nás používáme špičkový laserový přístroj SlimLipo výrobce Cynosur, který pracuje na principu tepelného rozpouštění podkožního tuku pomocí ultratenké kanyly. Muži oceňují především bezbolestnost a rychlost zákroku. A samozřejmě i to, že prakticky ihned vidí výsledek,“ vysvětluje Anna Brandejs, zakladatelka a partnerka pražské kliniky estetické medicíny Braindeis Clinic.

U mužů vítězí bezbolestná laserová liposukce. Provádí se totiž v šetrné lokální anestezii a díky časové nenáročnosti zákroku se bez odkladu mohou věnovat běžným aktivitám, aniž by museli přiznat ostatním, že za výrazným zlepšením tvaru postavy je i něco jiného než každodenní námaha a přechod na zdravější, vyváženou stravu.

A jak vlastně liposukce probíhá? Nejdříve se ošetřovaná oblast znecitliví tumescentním roztokem. Následuje zavedení velmi tenkých kanyl do podkoží. Jimi se nasají tukové buňky, které se rozpustily díky působení laseru. Doba hojení po šetrném zákroku je také velmi krátká a je během ní nutno dodržovat pouze několik jednoduchých pravidel, které zahrnují nošení elastického prádla. Finální tvar těla bude zřejmý po 1–3 měsících, což je doba, během níž probíhají změny spojené s regenerací kůže.

A ještě něco: právě nyní je ideální doba pro absolvování liposukce, protože ještě nějaký ten měsíc budeme chodit spíše více oblečení. A jakmile nadejde čas slunění, plavání a sportovních aktivit na čerstvém vzduchu, po provedení liposukce na těle nezůstane ani známka.

Další informace nejen o liposukci naleznete na Univerzitě krásy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>