5 tipů, které vás dostanou z podzimní depky

Podzim je definitivně tady a s častým deštěm, zimou a listím na zemi je tu i deprese, špatná nálada a splín. To, že pochmurné počasí teď bude nějakou dobu panovat, ale neznamená, že se i my budeme celou tu dobu v depresi utápět.

Jak podzimnímu splínu předejít? Tady je několik tipů, co dělat, abyste mu předešli.

Sauny

Kosti je potřeba vyhřát, obzvláště teď. Studená sprcha nebo bazén, které po sauně musí nutně přijít, prokrví tělo a kromě toho, že posílíte imunitu, se budete cítit jako znovuzrození.

Masáž

Na masáž se nemusí chodit jen, když máte nějaké potíže se zády. Klidně si ji dopřejte jen tak. Komu by se nelíbilo, kdyby ho svými doteky nemasírovala nějaká pěkná kost? A když na to přijde, zajděte třeba na masáž tantrickou.

Sport

Je jasné, že se vám v tomhle počasí nebude chtít vystrčit nos z domu a že byste raději prováděl gaučink a sledoval oblíbený seriál. Přinuťte se a běžte. Je jedno kam, do bazénu, na tenis, squash nebo si zaběhat. U sportu se uvolňují endorfiny a budete se cítit líp.

Sex

Když už jsme u těch endorfinů, ty se uvolňují i u sexu. Proto se postarejte o to, abyste ho v tomto období měli víc než kdy jindy! Když ho budete mít fakt dost, možná nebude potřebovat ani jiný sport.

Jídlo

Dopřejte si pravidelné jídlo a navíc dobré jídlo. Bez něj se budete cítit unaveně, podrážděně, což vám v tomto nečasu moc nepřidá. Ráno se nasnídejte, pro začátek postačí alespoň krajíc chleba se sýrem a když k tomu ulovíte i nějakou tu zeleninu, jedině dobře. Na oběd si v práci udělejte čas, co na tom, že nikdo z kolegů nemůže. Třeba tak budete mít příležitost seznámit se s novým objevem ve vašem okolí. No a když ne, tak to zkuste alespoň na hezkou prodavačku, až si budete kupovat večeři.

Jarda
foto: freedigitalphotos.net

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>