Recept na kocovinu? KOMBE!

Bolest hlavy, nevolnost, zvracení, podrážděnost, únava, pocení a nesnesitelná žízeň. Ne, řeč není o střevní viróze, ale o kocovině. 

Co se odehrává v těle při kocovině? Proč se cítíme, jak se cítíme? A jak kocovině můžeme příště předejít? 

Co je vlastně ta kocovina?

Kocovina je stav mysli a těla poté, co odezní alkoholová euforie a projeví se vedlejší účinky jeho přílišné konzumace. V těle probíhá mnoho chemických reakcí, jejichž prostřednictvím se tělo vypořádává s intoxikací ethanolem. V čele těchto reakcí je oxidace alkoholu na acetaldehyd. Ten odpovídá například za vyplavení adrenalinu do krevního oběhu, čímž se zvýší tepová frekvence a tlak. Člověk se najednou nejen více potí, ale rychleji uvolňuje tělesné teplo do okolí. To je také důvodem, proč se v chladném počasí pitím alkoholu nezahřejete, i když se tvrdí opak.

Bolest hlavy je důsledkem rozšíření cév, které přivádějí krev do mozku. Vliv má ale také dehydratace. V průběhu vylučování alkoholu z krve se totiž z těla odplavuje velké množství vody, minerálů a vitamínu C, to způsobuje jak dehydrataci, tak celkovou únavu organismu. 

muz_bolest hlavy

Celková slabost je zase důsledkem toho, že jaterní buňky nevyrábějí glukózu, se snižuje hladina krevního cukru.

Bolest žaludku, potažmo zvracení jsou projevy zvýšené produkce žaludečních šťáv a podráždění žaludeční sliznice.

Jak se vyhnout kocovině
  • Snažte se před pitím alkoholu důkladně najíst. Naplněný žaludek sníží pravděpodobnost podráždění žaludeční sliznice a následné nevolnosti.
  • Nekombinujte alkohol s cigaretami či jinými opiáty. 
  • Vyhýbejte se míchaným nápojům a nemíchejte různé druhy pití. 
Co nepomáhá na kocovinu 

Káva. Káva odvodňuje, a tím jen prohloubí dehydrataci organismu. 

Aspirin. Alkohol v krvi způsobuje překyselení organismu. Aspirin možná uleví od bolesti hlavy, avšak obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která podporuje tvorbu žaludečních kyselin, a to způsobí ještě větší překyselení žaludku a nevolnost.

Co pomáhá na kocovinu

Voda. V průběhu konzumace alkoholu pijte hodně vody. Když už nepijete v průběhu popíjení alkoholu, vypijte před spaním půl litru až litr vody. 

Silný vývar. Teplý masový vývar zklidní žaludek, prohřeje tělo, zmírní dehyrataci a dodá energii. Zkrátka ideální kombinace. 

KOMBE. Bylo vědecky prokázáno, že korejský ženšen snižuje hladinu alkoholu v krvi. U zdravých dobrovolníků se zkoumal vliv ženšenu na hladinu alkoholu v krvi. U mužů, kteří před konzumací alkoholu dostali 3 g extraktu ženšenu, což odpovídá jednomu sáčku čaje Kombe, se snížila hladina alkoholu v krvi až o 51 %. Dále se zkoumal vliv ženšenu na kocovinu. U lidí, kteří si během konzumace skotské whisky dali ženšen, došlo ke snížení projevů kocoviny až o 66 %. 

zensenovy_caj_-kombe_-puredistrict_cz_od-269_kc

Granulovaný čaj Kombe s unikátním složením a účinnými látkami

„Z vlastní zkušenosti a ze zkušeností našich zákazníků máme osvědčený recept, jak dávkovat KOMBE proti kocovině. Na závěr večírku si rozmíchejte sáček KOMBE v teplé nebo studené vodě a vypijte jej. Po probuzení opět vypijte sáček či dva a v poledne máte po problému. Dávkování samozřejě záleží na množství zkonzumovaného alkoholu,“ říká PharmDr. Lucia Havlíková z wellbeing concept store PURE DISTRICT.

Tip na drink, který vám kocovinu nezpůsobí… alkoholicky drink s kombe

Na 320 ml nápoje budete potřebovat: 
1 sáček čaje Kombe
80 ml vychlazeného grepového džusu
80 ml vychlazeného bílého vína
80 ml vychlazené perlivé vody
2 lžíce višňového sirupu
kostky ledu
1 větvičku čerstvého rozmarýnu na podávání
čerstvý grep na ozdobu

1. Obsah sáčku Kombe rozmíchejte v 80 ml studené vody. KOMBE smíchejte se stejným dílem vychlazeného grepového džusu, bílého vína a perlivé vody.
2. Na dno vychlazené servírovací sklenice nalijte 2 lžíce višňového sirupu, přidejte ledové kostky a pomalu zalijte namíchaným drinkem. Sklenici dozdobte kouskem čerstvého grepu, větvičkou rozmarýnu a ihned podávejte.

Za recept děkujeme wellbeing concept storu PURE DISTRICT.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>