Už víte kam na Silvestr?

I když je teprve září, brzy bude pozdě na to přemýšlet o Silvestru na horách. Místa rychle ubývají, a tak je potřeba začít přemýšlet kam vyrazit.

Pokud nejste na daleké cestování a trávit Silvestr na prosluněné pláži někde za velkou louží není vaším snem a raději byste Silvestr s hromadami sněhu, zvažte výlet na Slovensko.

Není to příliš daleko, z Moravy je to dokonce, co by kamenem dohodil a ještě se tam bez potíží domluvíte bez znalosti cizího jazyka. Na Slovensku se sice platí Eurem, ale ceny jsou zde nižší, než je tomu v Alpách a často i než je tomu ve vyhlášených střediscích u nás.

Jeden skipas, sedm středisek

Úroveň zdejších služeb se rok od roku zvyšuje, za posledních pět let pokročily dopředu mílovými kroky. Největší střediska na Slovensku poskytují zajímavé slevové balíčky a společný přenosný skipas.

Na jeden skipas, jehož cena se pohybuje od 260 do 390 Eur (dle délky trvání a období), je možné lyžovat hned v sedmi střediscích.

Jasná Nízké Tatry – největší lyžařské středisko

Donovaly – zábava na lyžích zaručena

Veľká Rača – vhodná pro rodinnou pohodu

Vrátna – skvělé pro ty, kdo má rád freeride a touží si sjet nejstrmější svahy

Malino Brdo – Skipark Ružomberok – ideální lyžovačka pro začátečníky i pokročilé lyžaře

Štrbské Pleso – okouzlí vás krása velehor

Tatranská Lomnica – nejdelší sjezdovka

V ceně tohoto skipasu je kromě vstupu na sjezdovky i vstup do termálního Aquaparku TATRALANDIA

Láká vás představa prolyžovaného Silvestra na těchto svazích? Nezbývá než najít ubytování. Na výběr je od luxusních hotelů, po ubytování v pensionech a dřevěných horských chat. Podívejte se na tuto top nabídku a vyberte si.

Co ještě by se mohlo hodit

Pamatujte ale i na to, že kromě rezervace ubytování a nákupu skipasů, je potřeba na cestu připravit i Vaše auto. Bez zimních pneumatik se do slovenských středisek nedostanete. Jejich nákup rozhodně nenechávejte na poslední chvíli, to by se mohlo prodražit. Nejlepší ceny zimních pneumatik jsou právě teď, ještě přeš před začátkem podzimu. Takže neotálejte.

Kromě nákupu zimních pneumatik myslete i na gumové autorohože, které jsou na zimu vhodnější než ty textilní. Nenasáknou totiž roztávající se sníh a v autě tak nezapáchají. Gumové autorohože se vyrábějí pro všechna auta a s jejich výběrem si tak poradíte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>