3 tipy na výběr tiskárny, která Vám bude dobře a dlouho sloužit

A to i v případě, že máte omezený rozpočet. I při částce do 5 000 Kč lze koupit kvalitní tiskárnu, která zvládne provoz v domácnosti či malé kanceláři…

  • Preferujte tiskárnu s oddělenými barevnými náplněmi

Tiskárna, která má pro každou barvu samostatnou náplň, má tu výhodu, že jestliže Vám dojde jedna barva (např. žlutá), můžete si koupit pouze tuto jednu barvu. Platí přitom, že náplň např. se žlutou barvou je levnější, než kombinovaná náplň obsahující všechny barvy.

Pokud tiskárna nemá odděleny jednotlivé barevné náplně, tj. musíte vždy koupit jednu velkou náplň, ve které jsou obsaženy všechny barvy, vyjde Vás provoz a postupné doplňování barev výrazně dráže.

Tiskárny s oddělenými náplněmi jsou dnes standardem a velké e-shopy již nabízí možnost filtrace tiskáren právě podle toho, jestli mají či nemají oddělené barevné náplně.

  • Nehleďte na pořizovací cenu, ale na provozní náklady

I mezi tiskárnami s pořizovací cenou do 5 000 Kč činí rozdíly v ceně černobílého tisku 1 strany o formátu A4 při 5% pokrytí až 0,9 Kč! Neplatí přitom, že čím dražší tiskárna, tím levnější tisk. To, kolik Vás zhruba bude stát provoz tiskárny, si můžete snadno vypočítat tak, že vydělíte cenu barevné náplně počtem stránek, které je tato náplň schopna vytisknout (tento údaj e-shopy běžně uvádí u popisu zboží)

Příklad popisku náplně obsahujícího informace o životnosti

foto tisknulevne

Zdroj: ceny náplní Hewlett Packard na webu Tisknulevne.cz

Pokud budeme vycházet z toho, že každý měsíc vytisknete 70 stran (černobílý tisk), přičemž Vaše tiskárna má tisk dražší o 0,7 Kč v porovnání s tiskárnou s nejlevnějším tiskem v dané kategorii, zaplatíte za 1 rok na provozu tiskárny o 588 Kč více. Pokud budeme uvažovat životnost tiskárny 4 roky, jedná se o „přeplacení“ ve výši 2 352 Kč!

  • Čím větší, tím lepší

Při výběru tiskárny je vhodné preferovat ty:

  • jejichž náplně mají větší objemy (tj. nové náplně nebudete muset kupovat tak často, což Vám ušetří čas, případně peníze na poštovném)
  • jejichž zásobníky papíru mají větší kapacitu (nebudete tak muset papír doplňovat často)
  • mají odpovídající limit maximálního měsíčního zatížení (levné tiskárny nejsou stavěné na to, aby vytiskly např. 10 000 stránek měsíčně. Pokud budete tiskárnu dlouhodobě přetěžovat, tj. tisknout na ni více stránek, než kolik činí maximální měsíční vytížení, zkrátíte tím její životnost)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>