Novinky ve světě sportovních pneumatik pro motocykly

 

Milujete rychlou jízdu? Kvalita sportovních letních pneumatik je stejně důležitá jako těch zimních. Podmínky na silnici v létě nejsou sice tak nestálé jako v zimě, ale sjetý vzorek je nebezpečný za každého počasí. Bez kvalitních letních pneumatik se brzdná dráha zkracuje o několik metrů a rapidně se zhoršuje přilnavost.

To jsou důvody, proč pneumatiky stále kontrolovat a v případě opotřebení si pořídit nové. Na základě recenzí spotřebitelů a výsledků mezinárodních srovnávacích testů, jsme pro vás připravili přehled novinek ze světa sportovních letních pneumatik.

Bridgestone S 20 Hyper Sport EVO

Bridgestone, jako výhradní dodavatel moto pneumatik pro Moto GP, letos v březnu přišel s vylepšenou pneumatikou Battlax Hypersport S20, která získala nejvyšší možné ocenění pneumatiky. Tyto nové pneumatiky přinášejí ještě lepší přilnavost na mokrém i suchém povrchu.

Inženýři Bridgestone se tentokrát zaměřili na vylepšení konstrukce pneumatiky a výsledkem jejich práce se stala patentovaná technologie Bridgestone NanoPro-Tech™, která na molekulární úrovni snižuje valivý odpor a prodlužuje životnost. Výsledky dosavadních testů ukazují, že životnost zadní pneumatiky se prodloužila o 22%. Díky těmto neuvěřitelným vlastnostem si můžete dopřát ještě sportovnější jízdu než dosud.

Michelin Pilot Power 3

Nejnovější sportovní pneumatikou od Michelinu je Pilot Power 3, pneumatika speciálně navržená pro sportovní agresivní jízdu na okruzích i prázdných silnicích. Tato letní moto pneu se může pyšnit dvousložkovou technologií Michelin 2CT, díky které dosahuje skvělé přilnavosti v náklonu, rovnoměrného opotřebení a větší stability při zatáčení. Tato zcela nová směs oproti svému předchůdci Pilot Power 2 dosahuje o 4 sekundy lepší čas na suché i mokré trati.

Continental ContiSportContact 5

Tato pneu na moto obsahuje speciální směs Black Chilli, která byla vyvinuta, aby dopomohla maximálnímu využití energie, zvýšila kilometrový výkon a zároveň snížila valivý odpor. Oproti svému předchůdci dokáže ContiSportContact 5 díky směsi Black Chilli aktivovat adhezní složky a tím ještě více snížit brzdnou dráhu na mokrém povrchu.

Kvalita sportovní jízdy je u této pneumatiky navíc zaručena díky makroblokům, které jsou na vnější straně pneumatiky. To zajišťuje větší kontaktní plochu pneumatiky a tím i vysokou adhezi a ovladatelnost. ContiSportContact 5 se tedy pyšní přesným ovládáním a reakcemi i při rychlé jízdě.

Pirelli Diablo Rosso II

Diablo Rosso II je nejsportovnější pneumatikou Pirelli pro silniční využití. Tato pneu na moto si zachovávají výborné vlastnosti a bezpečnost při všech jízdních režimech. Diablo Rosso II mají na bocích upravenou směs pro maximální trakci v náklonu a díky technologii EPT (Enhanced Patch Technology) vykazuje zlepšení ve stabilitě, výkonu za mokra.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>