Zkuste amatérský hokej – hokej nadšenců a fandů

Řekne-li se hokej, každému se jistě vybaví první liga. Avšak kromě profesionálů a poloprofesionálů existuje celá řada nadšenců a fandů ledního hokeje, kteří se pravidelně scházejí, trénují a provozují tento oblíbený sport. Existují různé úrovně amatérského hokeje, od čistě rekreační hobby hry, až po soutěže okresních přeborů, kterým nechybí nic ze světa velkých zápasů.

Amatérské kluby či zájmová seskupení často hledají nové spoluhráče, a není proto složité s rekreačním hokejem začít, máte-li chuť a alespoň minimální zkušenosti. Hokej je tvrdý, avšak nádherný sport, při kterém vzniká mezi hráči pevné přátelství a je povzbuzován kolektivní duch. Chcete zažít pravý adrenalin? Máte již drobné zkušenosti a chcete být součástí něčeho většího? Tím lépe, neváhejte a vyzkoušejte hobby nebo amatérský hokej!

Jak začít?

V ideálních představách se domluví parta přátel, nakoupí se hokejová výstroj, pronajme se plocha a hurá na led. V praxi je to však poněkud jiné. Málokdo z nás má 20 přátel připravených se pravidelně scházet a rovněž není snadné mít k dispozici v ideální čas ledovou plochu. Rovněž by hra měla probíhat pod vedením někoho zkušeného, aby se předešlo zbytečným zraněním a škodám.

Jste-li začátečník, rekreační či pokročilý hráč, je vhodné navštěvovat některé z mnoha hokejových tréningů, kde je možné získat určité návyky a zdokonalovat své dovednosti pod vedením zkušených trenérů a specialistů. Zde nejlépe poznáte, jestli je lední hokej hrou pro Vás a rovněž obdržíte mnoho užitečných informací a rad.

V neposlední řadě se jedná o zájmová setkání milovníků hokeje, kde je možné získat kontakty na další spoluhráče včetně možností, kde hokej provozovat. Je rovněž možné sledovat stránky amatérské ligy, hokejových klubů a sdružení, případně specializovaná fóra a diskuze. Věnovat se aktivněji hokeji je tedy možné i v pokročilém věku, avšak úměrně Vašemu zdraví, kondici a herním zkušenostem.

Kvalitní výstroj je základ

I amatérský hokej je tvrdý a kontaktní sport. Je nutné si uvědomit, že i při čistě rekreační hře může dojít ke vzájemnému kontaktu s hráčem či pukem, které může mít velmi neblahé následky. Je proto nutné nikdy nevstupovat na led bez základního vybavení, jako např. rukavice na hokej nebo bez hokejové helmy. Hokejista se musí za každých okolností chránit a mít k tomu vhodnou a kvalitní výstroj.

Je nutné dbát na výběr chráničů od renomovaných výrobců, jejichž výrobky jsou standardizované kvality a zaručují určitý stupeň ochrany. Určení správné výkonnostní kategorie má zásadní vliv na výběr odpovídajícího chrániče i na jeho cenu. Je nutné si uvědomit, na jaké úrovni hraji hokej či mí spoluhráči. V neposlední řadě musí výstroj dobře sedět a mít správnou velikost.

Hokejová výstroj se skládá z mnoha částí. Základem jsou různé druhy větších či menších chráničů, dále hokejové kalhoty, rukavice na hokej, helma a samozřejmě vhodné brusle a hůl. Nejedná se o levnou záležitost, avšak výběr správného vybavení není radno podceňovat. Špatně sedící či nevhodná výstroj se může negativně podepsat na Vašem zdraví a předčasně tak ukončit Vaše angažmá.

Nejen na ledě

Zjistíte-li, že led není ideálním místem pro Vás, existuje hokej v oblíbené podobě in-line bruslí, dále jako pozemní hokej či hokejbal. Nehledě na hrací plochu, vždy je důležitá týmová spolupráce, disciplína a rychlost. Hokej stmeluje kolektiv a motivuje ke snaze být stále lepší a nebát se přijímat nové výzvy.

Stejně jako velký hokej, je i ten amatérský skvělý na dívání, fandění a během zápasů je mnoho příležitostí poznat nové lidi a spřátelit se. Důležité je se sportem bavit a mít z něj radost. Cokoliv je lepší, než sedět doma u televize. Je však důležité mít chuť, motivaci a správné vybavení, protože hokej je sport pro tvrdé chlapy.

 

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Honza napsal:

    Skvělý článek a pravdivý. :) S kamarády jsme chtěli začít hrát jako hobby hokej. Když ale došlo na nějaké kupování výstroje a pravidelné schůzky, zůstali jsme z 20 jen 4 nadšenci. Hlavně je odradila cena výstroje. My jsme si nakonec sehnali za dobrou cenu a zaregistrovali se do klubu. :)

  2. David Kruml napsal:

    Strašně bych chtěl hrát hokej strašně moc je mi 19 let a hokejem žiju jako malej jsem neměl možnost tak jse chci zeptat jestli tady možnost je??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>