Zpětný úvěr na auto – rychle získaná hotovost?

Potřebujete co nejrychleji finanční hotovost a nemáte čas čekat s vyřízením na banku, nebo Vám banka stejně nedá? Pak nezoufejte. Pokud vlastníte automobil, existuje i jiná možnost, která se nazývá zpětný úvěr na auto.

Co je to zpětný úvěr?

Zpětný úvěr je půjčka na Váš vlastní vůz. Co to znamená? Vy prodáte svůj vůz za určitou částku leasingové společnosti a ta Vám vůz obratem pronajme za předem domluvené splátky. Po řádném splacení zpětného úvěru se stáváte opět majitelem tohoto vozidla.

Jaké jsou jeho výhody?
  • Klient získá poměrně rychle určitou část finančních prostředků.
  • Získané peníze může klient využít na cokoliv dle svého uvážení.
  • Při sjednání zpětného úvěru klient nepotřebuje žádného ručitele.
Postup při sjednání zpětného úvěru

Klient, který potřebuje získat finanční hotovost, prodá svůj automobil leasingové společnosti. Ta mu za to pošle předem domluvenou částku a následně mu automobil obratem pronájem. Klient této společnosti pak platí měsíční splátky.

Kdo je majitelem vozidla?

Při odkoupení vozidla se stává majitelem leasingová společnost. Po řádném splacení zpětného úvěru vše přechází opět na klienta.

Jaké osoby mohou zpětný úvěr využít?

Zpětný úvěr mohou využít fyzické osoby, živnostníci, právnické osoby a dokonce i cizinci, kteří jsou plnoletí, jsou způsobilí k právním úkonům a vlastní automobil.

Jaké doklady jsou ke sjednání zpětného úvěru třeba?

Při sjednání úvěru bude zapotřebí doložit některé doklady:

  • U soukromých (fyzických) osob je nutné mít sebou občanský průkaz + další doklad totožnosti (např. řidičský průkaz, pas, rodný list, zbrojní pas) a originál technického průkazu od příslušného vozidla.
  • Živnostníci si navíc kromě dvou dokladů totožnosti přinesou také živnostenský list a plátci DPH osvědčení o registraci DPH.
  • Právnické osoby, tedy různé firmy, společnosti a organizace, musí doložit výpis z obchodního rejstříku, který není starší více než 6 měsíců a plátci DPH osvědčení o registraci DPH. Jednatel společnosti předkládá občanský průkaz + druhý doklad totožnosti.
  • Cizinci kromě občanského průkazu dokládají cestovní pas, dále průkaz o povolení k pobytu a řidičský průkaz
Jak je to s odkupem automobilu? Musí mít nějaké určité parametry?

Leasingová společnost při zpětném úvěru odkupuje jak nové automobily, tak i starší ojeté vozy. Nezáleží na modelu ani značce automobilu. U starších vozidel existují určitá omezení. Zpravidla leasingové společnosti odkupují vozidla stará méně než 7 let, najdou se však i takové společnosti, které jsou ochotné odkoupit i auta starší.

Dále se u ojetých vozidel bere na zřetel jeho technický stav, který musí být dobrý. Leasingová společnost určitě nebude např. odkupovat auto, které je nepojízdné. Pokud automobil vyhoví všem zmíněným parametrům, pak nic nebrání uzavření smlouvy. 

3 kroky k získání zpětného úvěru:
  • Musíte vlastnit vozidlo s rokem výroby alespoň 2007 nebo mladší.
  • Důležitou věcí pro sjednání zpětného úvěru je také pravidelný měsíční příjem. Člověk tedy musí být zaměstnaný (po zkušební době) nebo podnikat (alespoň 6 měsíců).
  • Dobré je znát maximální možnou částku, o kterou lze požádat. Všeobecně to bývá cca 90 % tržní hodnoty.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>