Chytré lavičky pro chytré telefony

Chytré telefony jsou sice chytré, ale aby vůbec chytré byly, potřebují k tomu hodně „šťávy“. Už se vám to určitě taky stalo, vydáte se do města nebo do parku a v momentě, kdy potřebujete telefon nejvíce, se ozve onen zoufalý zvuk napovídající, že už si asi nezavoláte.

Vývojáři z Massachusettského technologického institutu se inspirovali těmito denními starostmi občanů a pod hlavičkou projektu s mottem „proměnit život lidí k lepšímu“ přišli na to, že lavičky ve městech či v parcích nemusí sloužit jen pro posezení. A tak vymysleli solární lavičky, u kterých bude možnost dobít jakékoli mobilní zařízení.

Prvních devět takových laviček již stojí s podporou bostonského starosty Martyho Walse v Bostonu a jsou hojně využívané.

Designově provedené lavičky, pojmenované důmyslně „Soofa“,  jsou vybaveny wi-fi stanicí a dvěma USB porty, na kterých si budete moci díky instalovaným solárním panelům dobít svůj chytrý telefon, který na vás křičí, že dál už prostě nemůže.

Lidé tak mohou být na čerstvém vzduchu a přesto mohou být v kontaktu s blízkým okolím přes svůj telefon.

O tom, že lavičky Soofa jsou pro hračičky svědčí i fakt, že vám lavička skrz malý displej prozradí kvalitu ovzduší či hluku ve vašem okolí.

Lavičky jsou totiž multifunkční a mimo jiné mají implementovanou i automatickou jednotkou, která bude sbírat lokální data o městském prostředí.

Co myslíte? Budeme mít za čas podobné chytré lavičky i u nás?

Jarda

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>