Jak dovézt auto z USA?

Nejen kluk snil o tom, že si v dospělosti pořídí nějakou tu americkou káru. Sny by se měly plnit nejen o Vánocích, tak proč si neudělat radost  a nepřivézt si svůj vysněný vůz z Ameriky?

Co je pro převoz vašeho čtyřkolového amerického miláčka potřeba udělat?

Specializované firmy na dovoz

Nejschůdnější cestou je jednoznačně využití specializovaných firem na dovoz vozů z USA.

Nakupovat lze kdekoli ve státech, avšak pokud budete využívat přepravní firmu, je dobré se informovat, kde mají své pobočky, a přizpůsobit oblast hledání vozu na státy v jejich blízkosti. Jinak je potřeba počítat navíc s transportem na pobočku, kde si vůz budou moct převzít.

Takové firmy za vás mohou vyřídit celní řízení i přihlášení a registraci vozidla.

Výhodou využití takových firem jednoznačně je, že vám odpadne obíhání úřadů a servisech.

auto z usa

Individuální dovoz

Druhou možností je individuální dovoz. Pro ten je nutné mít pevné nervy a dostatek času.

U individuálního dovozu je třeba pamatovat na to, že budete potřebovat technický průkaz ze země původu. Doklad o vyřazení z registru cizího státu. A bude si muset zajistit dopravu vozu do ČR. Existuje celá řada rejdařských firem, které vám auto v přepravním kontejneru dopraví během asi čtrnácti dnů například do Hamburku a poté během dalších několika dní až do ČR.

Přepravní kontejner si budete muset pronajmout a nejlépe i pojistit a podmínkou takových dopravců často bývá i vyřízení celních papírů a samotného nalodění.

Jakmile vůz bude v ČR budete muset navštívit stanici technické kontroly, kde posoudí, zda vozidlo plní požadované přepisy a vystaví vám potřebný protokol.

Jak dlouho dovoz trvá?

Je třeba počítat s tím, že obvykle transport trvá 4-6 týdnů a další čas si zabere nejen výběr vozidla, ale i celní odbavení, stejně jako byrokracie u nás.

Na kolik dovoz vyjde?

Při kalkulaci je třeba počítat s pořizovací cenou, dopravou, která se může směle vyšplhat ke sto tisícům, clem a dph. Clo na auto činí 10%. Dále budete muset uhradit schválení technické způsobilosti vozidla, registraci vozidla, STK a emise a poplatek za vystavení protokolu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>