Co může stát za problémy s erekcí? Příčiny mohou být i velmi vážné

Problémy s erekcí se obvykle svádějí na psychiku. Jenže nová zjištění ukázala, že psychika je na vině asi jen u pětiny poruch erekce, zatímco zbytek bývá způsoben vážnějšími chorobami. Někdy se na nedostatečné erekci může podepisovat také delší únava nebo stres, jestliže ale problémy trvají déle než tři měsíce a pravidelně se opakují, pak jde o příznaky erektilní dysfunkce a může se jednat o příznak závažného onemocnění. Které choroby mohou stát za problémy s pevnou erekcí?

Cukrovka

Problémy s erekcí bývají u pacientů s cukrovkou daleko běžnější než u zdravých lidí. Často hrají roli jak faktory organické (postižení drobných cév), tak také psychické příčiny. Společně pak může cukrovka způsobit poměrně zásadní úpadek běžného sexuálního života.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak bývá jedním z nejčxastějších problémů spojených s cévami. Tento stav nadměrně zatěžuje srdce a také dochází ke kornatění a zúžení tepen. Tepny nejsou poté schopné přepravit k orgánům dostatek kyslíku a živin, což vede ke zhoršení jejich schopností.

Ateroskleróza

Při tomto onemocnění se uvnitř cév nachází usazeniny, které zužují jejich průsvit a neumožňují dostatečný průtok krve. Velmi rizikové je zejména zúžení cév vedoucích krev do hlavy a do srdce, nicméně i zúžení cév směrem k penisu může zapříčinit vážné a nepříjemné potíže. Problémy s erekcí se pak objevují poměrně rychle a nedají se léčit jen nějakými doplňky stravy apod.

Deprese

Depresivní onemocnění s poruchami erekce souvisí velmi zásadně. Psychika je prostě velmi mocná a stačí, když člověk zažívá hodně stresu a už se to může projevit. Deprese jako vážná nemoc pak způsobí ještě větší komplikace.

Další příčiny

Erektilní dysfunkce může souviset také s poškozením míchy či mozku, roztroušenou sklerózu nebo nemocemi ledvin. Méně často může být na vině také pokročilá rakovina prostaty — která poškozuje nervy, jež jsou nezbytné pro vznik erekce.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>