Superauta Bugatti Veyron po deseti letech končí

Minulý týden prodala automobilka Volkswagen čtyřistapadesátý vůz Bugatti Veron s názvem La Finale. Jak název vypovídá, je posledním vozem své značky.

Majitelem se stal anonymní kupec z Blízkého východu a v přepočtu jej kabriolet varianty Grand Sport Vitesse o výkonu 1200 koní vyšel na 65 milionů korun. Kdo by chtěl tento ojedinělý kus vidět na vlastní oči, bude mít příležitost na autosalonu v Ženevě.

Automobilka se rozhodla s výrobou skončit z ekonomických důvodů a není divu, vždyť na každém voze prodělala 4,6 milionů Eur (když se bude počítat i cena vývoje). Výrobu dotovaly ostatní značky koncernu – Škoda, Audi, Porsche.

Přestože je výroba Veronu prodělečná, dá se chápat jako ukázka schopnosti být konkurenceschopným hráčem. Především se jednalo o ukázku toho, že je náš svět schopen vyrobit auto pro běžné denní užívání s výkonem 1001 koní a maximální rychlostí přes 400 km/h.

Konec výroby ale údajně z daleka neznamená konec rychlých vozů. V současné době pracuje na novém vozu značky Bugatti, který by měl být dokonce o čtvrtinu silnější než poslední kousek. Prvního takového vozu bychom se mohli dočkat na přelomu let 2015/2016.

Jarda
foto: “Bugatti Veyron – BCN motorshow 2009″ by Xavigivax

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>