Jak pečovat o vousy?

Patříte k mužům, kteří sledují aktuální trendy a také se vám líbí dokonalý knírek a pěkná bradka? Kdo však chce vypadat atraktivně a sexy, musí o své perfektní stylové vousy pravidelně pečovat. Ať už si zvolíte jakýkoliv tvar vousů, vždy si zaslouží tu nejlepší péči, včetně zastřihávání a holení. Poradíme vám, jak si vousy upravovat snadno a správně.     

Vyberte si styl a dejte mu čas

Dosud jste si vousy každý den pečlivě holili, ale cítíte, že nastala pravá chvíle pro změnu image? Aby vám na bradě vyrostl hezký porost, nechte bradku volně růst alespoň šest nebo osm týdnů. Po tuto dobu do rostoucího strniště nezasahujte a zatím si třeba vyberte styl, který vám bude slušet, a pak mu po nějakou dobu zůstaňte věrní. Vaše vousy mohou mít hned několik podob, od úzkého proužku nad rty až po moderní pokryv spodní části tváře. Ať už vám nejvíc „sedne“ jakýkoliv styl, dbejte na to, aby výsledek vždy působil přirozeně a upraveně.

Používat můžete žiletku i břitvu

Vousy je potřeba pravidelně udržovat, což znamená i zastřihávat nebo holit okolní a přečnívající chloupky. Velkým pokušením je spolehnout se na nejnovější modely pohodlných a bezpečných holicích strojků. Je pravda, že šetří čas a nevyžadují ani použití pěny na holení nebo mokré procedury. Sympaticky ostrého a čistého vzhledu ovšem dosáhnete pomocí klasiky, kterou znali už naši pradědečkové. Když ne k holení vousů, neváhejte dobře známé žiletky a břitvy používat alespoň  k precizní úpravě okrajů knírku nebo bradky.

Navštivte pánské holičství

Pokud vám opravdu záleží na čistém a upraveném vzhledu vašich vousů, ale nejste si jistí, jak na to, klidně zamiřte do pánského holičství. Hlavně ve větších městech dnes zažívají klasická holičství pro mladíky i zralé muže skutečnou renesanci. Nesou atmosféru starých časů a můžete v jejich prostorách strávit příjemný čas a odpočinout si. A také omrknout, jak si s péčí o stylovou mužskou bradku či knír poradí profesionálové.

Světlana Dočkalová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>