Starší chytrý telefon pro chytrou domácnost

Máte doma starší smartphone, o kterém víte, že ho už nepoužijete, ale je vám líto ho vyhodit? Funkční starší smartphone již nemusí zabírat místo v šuplíku. Spárujte ho s důmyslným zařízením a ovládejte s nimi domácnost.

Smartphone může díky svým funkcím oživit jiné zařízení, které se může starat o bezpečnost vašeho domova.

Zařízení nesoucí jméno Rico sice vypadá jako dětská hračka, ale v kombinaci se smartphonem se umí proměnit v hlídacího pomocníka, který vám vše ohlásí na váš druhý – aktivní telefon.

Prostřednictvím video přenosu můžete na dálku kontrolovat, zda je doma vše v pořádku. Zařízení v sobě má i hlasitý odposlech, jehož prostřednictvím můžete na dálku komunikovat třeba s domácími mazlíčky. Mimo to umí Rico rozpoznat vysokou koncentraci kouře, oxidu uhelnatého a má i číslo pohybu. Jakmile se u vás něco „šustne“, okamžitě vám to nahlásí. K dispozici bude mít uživatel i informace o aktuální teplotě, vlhkosti vzduchu a jiným nezbytným věcem.

Rico může spolupracovat s chytrými zásuvkami, se kterými je bezdrátově propojen. Díky tomu může majitel svým smartphonem na dálku v reálném čase zapínat osvětlení nebo určené spotřebiče. Toto zařízení bude k dostání ve třech barvách a mělo by být k dispozici od listopadu 2015. Jeho základní cena je 99 dolarů (bez chytré zásuvky a poštovného).

Rico nevyžaduje žádnou komplikovanou instalaci. Spolupracuje s chytrými zásuvkami, se kterými je bezdrátově propojen. Díky Rico si můžete zapnout kávovar či jiný spotřebič ještě na cestě z práce. Zařízení by mělo být v prodeji od listopadu2015 aprodejní cena základního modelu bude 99 dolarů. K dispozici bude ve třech barvách.

Jarda
zdroj a foto: getmyrico.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>