Připravte pro ni piknik. Jak na to?

Snažíte se zapůsobit na ženu, o kterou vám jde? Zapomeňte na večeři při svíčkách, to si nechte na zimu. Vezměte ji na piknik. Že jste nikdy nic podobného nepřipravovali? Tady je malý návod, co s sebou zabalit.

Výběr místa

Prvně je dobré vybrat místo. Mělo by být pokud možno na rovné ploše. Dávejte pozor na kameny, větvičky a mraveniště. Pěkná místa najdete u řeky, rybníku, na louce nebo na zámecké zahradě.

Do čeho to zabalíte?

Když máte místo, je dobré se zamyslet nad tím, do čeho vše zabalíte. I když se to na první pohled nezdá, věcí je opravu víc než dost. Na trhu jsou nejrůznější piknikové kufry, tašky či batohy, to je ale potřeba sáhnout hlouběji do kapsy. Pokud se vám do takové investice kvůli jednomu rande nechce, vypůjčte si od známých chladící box nebo zkrátka vezměte kufr, u kterého nevadí, že se případně trochu zašpiní.

Co připravit? 

Piknik spočívá v tom, že připravíte nějakou tu dobrou baštu, nemusíte být ale extra kuchaři, abyste jeho přípravu zvládli. Důležité je mít s sebou dostatečné množství tekutin – voda, minerálka, džus. Dobrá vychytávka je, když si večer před piknikem dáte do mrazáku připravenou limonádu. Tu připravíte tak, že smícháte šťávu ze 3 velkých citronů a 3 lžic cukru s 1 litrem vody. Nechte vystydnout, pak nalijte do čisté plastové láhve a zmrazte. Zmražené nápoje rozložte v chladicím boxu nebo kufru kolem připraveného jídla. Ledové nápoje udrží vaše jídlo čerstvé a když ho pak dáte na chvíli na sluníčko, bude ihned i pití. Na piknik si také můžeme přibalit láhev vína nebo tolik oblíbený cider, ale pozor, pokud na piknik pojedete autem nebo na motorce.

Co se týče jídla, je jen na vás, kolik času přípravě vašeho piknikového menu věnujete. Dejte pozor na jídla, která neodolají teplému počasí. Jídla s majonézou si tedy raději nechte na jindy.

Začněte zdravě, nakrájejte kousky řapíkatého celeru a mrkve, olivy, sýr a cherry rajčata. To vše můžete namáček do omáček nebo ujídat jen tak. Co k tomu? Buďto můžete připravit saláty, jednohubky a chlebíčky. Nebo den upečte kuřecí křídla, usmažte klasický řízek v trojobalu nebo uvařte párky – to vše lze jíst i za studena. Další možností připravit panini, sendviče nebo obloženou bagetu. Nezapomeňte na sůl, pepř a párátka – skočte třeba do rychlého občerstvení, kde je mají v mini sáčcích.

Každý si rád dopřeje nějakou tu sladkost. V horkém dni není nic lepšího než čerstvé ovoce. Plátek melounu nebo miska jahod nepotřebují žádnou delší přípravu. Nebo s sebou vezměte sušenky – bez čokolády, která by se rozpustila nebo třeba malé koláčky – ty klidně kupte v pekárně, asi nechcete vypadat jako kuchtička.

Na co si sednete?

Abyste měli pohoštěni vůbec kde rozložit a spořádat, nezapomeňte s sebou vzít deku. Žádnou nevlastníte? Sáhněte po ubrusu nebo po prostěradle. Když bude venku sucho, ničemu to nevadí. Protože se na pikniku jí, a ne všechno jde jíst jen rukama, přibalte s sebou talířky, skleničky a příbor. Ale nemusíte brát hned porcelán po mamince a skleničky z broušeného skla. Skočte do obchodu a nakupte papírové talířky a plastové kelímky a příbor. Protože se tyto věci snadno ničí, raději jich vezměte více.

Hygiena především!

Po hostině je dobré očistit si ústa a případně i ruce. Chápu, že vám navlhčené ubrousky a případně i flaška s čistou vodou přijdou zbytečné, když přece máte rukáv, ale vězte, že vaše polovička to více než ocení.

Aby nevázla zábava…

Pokud bude venku slunečno, přibalte i opalovací krém a taky repelent. A aby nestála zábava, vezměte frisbee, badmintonové pálky (a míčky) nebo petanque. V poslední řadě nezapomeňte ani na sáček na odpad, abyste po sobě mohli všechno uklidit.

Pokud se budete alespoň z části řídit těmito radami, uvidíte, že v jejích očích zazáříte.

 

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>