Muži sobě: jak se vyhnout „rýmičce“?

Nějak se nám tu posledních pár desetiletí šíří takový nešvar. Rostoucí soutěživost v práci, emancipace našich lepších poloviček a snaha všechno zvládnout nás mění ve schvácená individua letící od úkolu k úkolu. Nedej bože, aby nás sklátila nejhorší mužská nemoc – „rýmička“. Jak se tomu vyhnout?

muz_panak rybiho oleje

Řekněme si to na rovinu – žijeme dnes asi o chlup zdravěji, než tomu bylo kdysi. Zato v práci je vše rychlejší, po proběhlé krizi optimalizované, neboli více námahy pro méně lidí. Najednou stačí drobnost, která vás postrčí přes hranici únavy, rovnou do náruče nachlazení nebo dokonce chřipky. Aby se tak nestalo, doporučujeme vám 5 rituálů, které vám pomohou jim nedat šanci.

  1. Vyčistěte si hlavu

Sedíte ještě o půlnoci nad počítačem a třídíte maily? Odložte je na ráno. Práce je vždy více než se dá stihnout. Místo toho zkuste krátkou meditaci před spaním. Usednout bez televize, zhluboka dýchat, nechat myšlenky jen plynout a zklidnit se. Nevíte jak na to? Zkuste aplikaci Headspace, která vás za pár desetiminutových lekcí naučí, jak meditovat. Spánek bez stresu, uvolněnost, to vše přinese lepší obranyschopnost proti nemocem.

  1. Raní dávka imunity 

Zkuste dávný zvyk norských rybářů. Ti přes chladné počasí téměř nikdy neonemocní. Čím to? Výzkumy tvrdí, že je to pravidelnou konzumací oleje z čerstvých tresčích jater. Obsahuje řadu prospěšných látek jako vitamin D, omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA. Všechny tyto složky nahodí naši imunitu, srdce, oči i mozek, posilují kosti. Ale nebudeme vám k snídani cpát syrovou rybu. Olej z tresčích jater lze konzumovat i přijatelněji. Například norská novinka na našem trhu – Möller’s lze sehnat i s citronovou příchutí. Pokud si na rybí olej netroufáte, zkuste kapsle. Většina Norů začíná den „panákem“ rybího oleje a jejich imunita si poradí s každým nachlazením. Láhev oleje vám vystačí na padesát ranních panáků na podporu imunity.

Porce ryb na dostatecne mnozstvi omega-3

  1. Šňup a rýma pryč

Šňupání nepatří k nejzdravějším návykům, že? Pokud tedy nejde o mořskou vodu. Zkuste posílit vaše sliznice a imunitu obecně kloktáním a výplachem nosu za pomocí slané vody, ideálně z mořské soli. Tento jednoduchý trik používá nejeden přímořský národ a rýma pak nemá šanci. Vyvarujte se naopak různých sprejů do nosu. Sliznice poškozují a občas vytváří i návyk.

  1. Kromě zubů také jazyk

Čištění zubů zvládáme, experti používají i mezizubní kartáček. Ale to není jediné místo, kde se v ústech drží různé škodliviny. Proto je dobré si pořídit také škrabku na jazyk, nebo použít alespoň kartáček na zuby a jazyk důkladně očistit. Pozor, nejlépe ještě předtím, než cokoliv sníte nebo vypijete.

  1. Krizová rána zrána

I když jste zrovna nehýřili někde v baru, pamatujte, že tělo má po noci bez příjmu potravy a tekutin energii sotva na třicet minut. Pak už musí sahat do „rezervních zásob“. Vstaňte radši o patnáct minut dříve a dejte si snídani hned po probuzení. Navíc krátce po spaní má vaše tělo nejlepší spalování. Oddalováním snídaně zvyšujete riziko přibývání na váze. Vyvarujte se rychlých cukrů a radši volte vajíčka, slaninu a vlákninu v podobě zeleniny.  Zvýšíte si energii na celý den a rýmě dáte definitivně košem

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>