Nevyhazujte staré gramodesky

,,Gramodesky?“ diví se možná dnešní třicátníci, ale i když tomuhle kulatému pokladu starých časů již dávno odzvonilo, a v průběhu let se jeho velikost postupně smrskávala na poloviční CD a následně mikro velikost, své kouzlo i účel tento starý hudební nosič stále ještě má.

Proč se ho tedy nevyplatí vyhodit? Důvodů může být hned několik, vedle osobních důvodů, které obvykle stojí na vzpomínkách, vážících se k jednotlivým tónům i samotnému nosiči, se setkáme i s důvody ryze pragmatickými.

Jedním z nich je vracející se móda retro časů. Se starými deskami tak máme možnost, jak náš interiér či exteriér bez nutných vstupních investicí oživit a zároveň držet krok s módou. V prodejnách navíc seženeme i speciální retro provedení gramofonu kopírující jeho tradiční vzhled, a zároveň umožňující nejmodernější funkce, včetně kvalitního poslechu.

Obecně nám zázemí s retro gramofonem umožní vyčarovat zajímavý kout, až již v exteriéru, kde se hodí například na kryté verandy, nebo v interiéru, kde se hodí především do přijímacích hal nebo obýváků, ale i ložnicí.

Kladné body získáme zřízením koutku s deskami a gramofonem i u návštěv.  Nejen, že jim přehrajeme dnes již takřka neznámé songy, ale ono i samotné posezení u retro gramofonu, a poslech hudby s oním pověstným přeskakováním jehly, stojí za to.

A kdo nemá chuť nebo nemá možnost gramofon sehnat, staré desky, které zatím lapají prach na půdě nebo ve sklepě, obvykle jdou zúročit i jinak. Můžeme si je nechat ve specializovaných prodejnách vypálit na běžná cdčka nebo převést a přehrávat na mp3kách.

ZAN

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>