Jak vybrat pánské hodinky

I když s sebou dnes každý nosí telefon, podle nějž se může orientovat v čase, není nad to mít hodinky. Jsou podobně jako bunda, či peněženka módním doplňkem a o člověku toho hodně prozradí. Rádi byste si pořídili nové, ale nevíte, jak si vybrat z tak široké nabídky na trhu?

Zde je několik rad, podle čeho se při výběru hodinek orientovat:

Kvalita sklíčka

Hodinky nejsou jen o pásku a o ciferníku, důležité je také na první pohled nenápadné sklíčko. Celkem existují dva typy sklíček – minerální a safírové. Jak již tomu bývá každé má své výhody i nevýhody. Minerální sklíčka jsou levná, ale cena jde na vrub kvalitě, snadněji se totiž rozbije. Oproti tomu dražší safírové sklíčko je vůči rozbití a poškrábání odolnější.

Materiál

Hodinky mohou být vyrobeny z různých materiálů. Z kůže, kovu nebo plastu. Je na vás, které hodinky upřednostníte. U výběru zohledněte váš životní styl a styl oblékání. K obleku se příliš nehodí na první pohled plastové hodinky. Vždy však volte kvalitu, aby něco vydržely. Řemínek je totiž jedním z nejvíce namáhaných částí hodinek.

U kovových hodinek samozřejmě také hodně záleží, z jakého jsou kovu. Jsou hodinky, které mají kovové vazby duté, což lze rozeznat jen pohledem na boční stranu vazby. Kvalitní hodinky mají vazby z masivního kovu.

Váha

I přesto, že si chcete koupit hodinky prostřednictvím internetu, nejprve si je běžte někam vyzkoušet a zjistěte, zda vám hodinky padnou a také je potěžkejte. Ne každému vyhovují těžké hodinky. Kvalitní hodinky bývají obvykle lehčí, pro jejich výrobu se totiž používá kvalitnější materiál. Samozřejmě ale existují výjimky.

Země původu

Švýcarské hodinky jsou proslulé svou kvalitou. Pokud se ale rozhodnete pro hodinky jiného původu, neprohloupíte. Dnes již nezaostávají ani hodinky z Ameriky či Japonska.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>