Životopis, který troubí

Životopis, který troubí, v tomto případě není míněno jako metafora, ale originální přidaná hodnota, kterou jde životopis vyšperkovat. Že ještě takový životopis nemáte nebo nevíte jak na něj? Nevadí, níže přinášíme, pár návrhů, jak na něj a v čem by nám mohl být tento výhřev kreativity užitečný.

Jak člověk nedávno zjistil, obyčejné životopisy velebící praxi, vzdělání, případně osobní vlastnosti, už jsou zdá se out. Reference jsou dobré, ale samy o sobě nudí. Co je potřeba, je oživení. Překvapení! Nejlépe přímo ohromení.

Myšlenka je jednoduchá, mezi tisíci, či desetitisíci životopisy, když bude ten váš lehce interaktivní, na zajímavém zvukovém či grafickém podkladě, je jasné, že zaměstnavateli uvíznete v paměti právě vy. Údaj o řidičáku tak můžete podbarvit efektem troubením, údaje o vzdělání decentním potleskem a údaje o praxi simulovaným poklepáváním po rameni.

V některých životopisech se prý dokonce hraje divadlo, tam pak pěkně své informace převedete do určitého příběhu a potencionálnímu zaměstnavateli nastíníte, co ve vás bude mít. Že vám to přijde neuvěřitelné nebo si říkáte, že jste se s tím ještě nesetkali. Já také ne, ale jde o nejnovější trend. Tak proč to nezkusit :-)

Samozřejmě je třeba volit s rozvahou, pokud se hlásíme na místo, kde je hlavním požadavkem serióznost nebo ctění tradic, tak tenhle typ životopisu asi nebude to pravé ořechové. Pokud se naopak ucházíme o místo, kde žádají kreativitu a inovační přístup, pak nám možná právě takový životopis poskytne onu kýženou vstupenku do nové práce.

ZAN

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>