Jak vybrat kravatu a jak se naučit ji vázat?

Čeká vás situace, kdy si budete muset uvázat kravatu? Netušíte, jakou kravatu vybrat, natožpak jak ji uvázat? Buďte v klidu a dočtěte článek do konce, pak budete chytřejší.

Jak kombinovat  kravatu?

Výběr kravaty úzce souvisí s košilí. Kravatu vždy slaďte s košilí a sakem. Pokud v módě tápete, základ vašeho šatníku by měla tvořit bílá košile. Tu lze brát jako nepopsaný list papíru, na který je možné nakreslit cokoli – k bílé je možné si vzít takřka jakoukoli kravatu.

Takřka jakoukoli rozumějte ne cokoli. Bláznivé kravaty s motivem kachniček, peněz, palem apod. nepřipadají v úvahu ani k bílé košili.

Co se týče barev obecně, zapište si pravidlo tří: oblek, kravata a košile na sobě může mít maximálně tři různé barvy, v opačném případě byste působili jako pěst na oko. (Ale, do těchto tří barev se nepočítá černá, bílá a modrá.)

Druhotnou roli pak hraje barva a vzorek saka nebo celého obleku.

S košilemi se vzorem je to už trochu složitější. V takovém případě nezkazíte, když si vezmete jednobarevnou tmavší kravatu.

Košile s poměrně výrazným proužkem potřebuje kravatu s malým vzorkem (např. malé kostičky, puntíky). U košil s malým proužkem platí opak.

Pokud se chcete stylizovat do role agenta s povolením zabíjet a máte štíhlejší tělo, určitě sáhněte po kombinaci černého obleku, bílé košile a černé slim kravaty. Je to klasika, kterou nic nezkazíte

U výběru kravaty si taky pamatujte, že kravata by měla končit na sponě vašeho pásku. Kratší, nebo delší je nepřípustná.

Pokud víte, že budete muset začít nosit kravaty pravidelně, vybudujte si základ neutrálních kravat – černá, vínová, tmavě modrá.

Jak se naučit vázat kravatu?

Učení nemusí být mučení. Na webu lze najít spoustu instruktážních videí, za Singleman.cz ale zvítězilo toto:

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>