Jak vybavit skladové prostory?

Rádi byste dělali něco, kam nebudete muset denně docházet, ale přesto vám to bude vynášet? Zvažujete, v jakém oboru pracovat? Co takhle něco pronajímat? Nemáme na mysli ale pronájem bytu nebo kanceláří, ale rovnou skladu, nač troškařit. Česká republika je tranzitní zemí, tak proč toho nevyužít? Mnoho expandujících firem neustále hledá vhodné skladovací prostory. Nemusí se jednat o prostory v okolí Prahy, hlavní město začíná být příliš drahé, zkuste se poohlédnout po volných prostorech v menších obcích v okolích větších měst.

Najít ten vhodný prostor možná nebude tak velký oříšek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mnohem náročnější ale bude sklad vybavit tak, aby byl pro firmy atraktivní.

Co by ve skladu nemělo chybět?

Chybět by neměl vysokozdvižný vozík, ty s dieselovým pohonem mají vysokou nosnost a jednoduchou údržbu, patří také k těm levnějším, takže pro začátek mohou být tou správnou volbou.

Pořídit byste měli určitě mobilní paletové váhy, které jsou určené především pro expediční pracoviště a sklady. Jsou ideálním řešením pro transport a vážení europalet. Vyrábějí se s různými druhy silových indikátorů, které jsou umístěny v konstrukci vozíku.

Součástí skladu by mělo být i dostatečné množství úložných prostor. Pořídit bude potřeba regály, police, pojízdné paletové regály, stohovací plastové a kovové přepravky, boxy, bedny apod.

Část regálů vybavte alespoň základním nářadím a příslušenstvím. Nezapomeňte na nejrůznější šroubky, matice, klienty určitě potěší manžety, ložiska či rychlospojky na spolehlivé spojení. Od všeho několik kousků nezruinuje vaši peněženku a naopak vám peníze může přidat.

Budoucí klienty určitě potěší místo na nábytek, kam budou moct ukládat osobní věci. Při zařizování myslete na různé typy běžně používaných pracovních věcí, jako pracovní obuv aj.

Samozřejmostí by mělo být i sociální zařízení a když nebude chybět malá kuchyňka nebo alespoň kout, kde si zaměstnanci budou moct uvařit kafe a ohřát oběd.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>