Jak připravit narozeninovou oslavu pro muže?

Rok co rok mnoho z nás oslavuje své narození tím, že uspořádá narozeninovou oslavu. Narozeniny jsou významnou příležitostí k oslavě, zejména když se slaví „kulatiny“. Narozeniny slaví nejenom malé děti, ale také dospělí. Jak však uspořádat narozeninovou oslavu pro manžela, otce, bratra či jiného muže? Tento článek Vám poradí, jak uspořádat oslavu, aby byla dokonalá a nezapomenutelná.

Počáteční příprava

Než se pustíte do organizování, je nutné se v první řadě zamyslet nad tím, v jakém duchu oslava bude, pro koho ji pořádáte a co oslavenec upřednostňuje. Jinak koncipovaná oslava bude pro bratra či manžela, a jinak zase pro staršího otce. Díky ujasnění si těchto bodů budete mít při organizování narozeninové oslavy jasnou představu.

Pozvání hostů

V rámci plánování si sepište seznam všech lidí, které máte v plánu pozvat. Rozhodně nevybírejte nejprve místo konání. Důležité je vědět zhruba počet pozvaných před výběrem vhodného prostoru. Kdybyste to udělali naopak, může se pak stát, že se velké množství hostů do vybraných prostor nevejde.

Výběr vhodného místa konání

Na základě sepsaného seznamu s hosty můžete vybrat ideální místo, kde bude dostatečný prostor i sezení pro všechny zúčastněné. Narozeninové oslavy se v závislosti na ročním období a Vašich finančních možnostech dají uspořádat téměř všude – např. doma, na zahradě, jako piknik v přírodě, v kavárně, klubu, hospodě, restauraci či jiných oblíbených a k tomu přizpůsobených prostorech.

Stanovení data a času konání

Kromě místa je nebytné a velice důležité stanovit také konkrétní datum a čas konání narozeninové oslavy. Co se týče uspořádání oslavy pro dospělé osoby, nejčastěji se volí večerní hodiny pro oslavu a hlavně během volných dní (např. o víkendu, svátku), aby zúčastnění nemuseli druhý den vstávat do práce. Datum oslavy by se mělo vybírat s ohledem na pozvané hosty.

Kdyby člověk vybral datum bez ohledu na ostatní, může se pak také stát, že na narozeninovou oslavu nedorazí ani polovina pozvaných. Vybírejte proto vždy datum s ohledem na ostatní. Datum oslavy by nemělo být v den, kdy je např. konána nějaká velká akce, kterou budou chtít Vaši hosti s pravděpodobností navštívit. Udělejte si proto nejprve průzkum, a pak datum stanovte s velkým předstihem. Tím si zajistíte to, že hosti budou o oslavě vědět dlouhou dobu dopředu a vymezí si na ní čas.

Pozvání všech hostů

Když už máte pevně stanovené místo, datum i čas konání oslavy, nezbývá nic jiného, než o tom dát všem vědět. Na žádné pozvánce by neměly chybět následující údaje:

  • druh oslavy (např. narozeninová oslava)
  • jméno oslavence
  • datum, čas a místo konání oslavy
  • druh oblečení (formální, běžné, příp. tematické)
  • naplánovaný program
  • předpokládaný konec
  • jméno hostitele
Narozeninový dort

Na žádné narozeninové oslavě by neměl chybět narozeninový dort. Ten lze buď doma vyrobit ručně, nebo si ho nechat vyrobit na zakázku od zkušené firmy, která vyrábí originální narozeninové dorty pro muže v různých tvarech, velikostech a s různorodými motivy (např. sladké dorty, slané dorty). Takové dorty k narozeninám není problém upravit podle přání pořadatele oslavy, aby přesně odpovídal osobě obdarovaného.

Pohoštění na oslavě

Kromě narozeninového dortu je nutné zařídit i dostatečné pohoštění i občerstvení. Každý by si zde měl přijít na své. Pohoštění by tedy mělo být různorodé. Většinu mužů potěšíte klasickými chlebíčky, různými slanými i sladkými zákusky. Chybět by zde neměly ani alkoholické či nealkoholické občerstvení různých druhů. Při plánování veškerého pohoštění se nebojte zeptat přímo oslavence, co má rád a co nesmí na jeho narozeninové oslavě chybět.

Uspořádání narozeninové oslavy není jednoduchou záležitostí. Vyžaduje to mnoho času a schopnosti s organizováním. Pokud nechcete vše zařizovat sami, na trhu existuje mnoho firem, které Vám vypomohou např. s přípravou veškerých jídel a občerstvení. Díky této pomoci budete mít méně starostí, a tak se můžete zaměřit na důležitější body při organizování oslavy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>