Jak masírovat partnerku?

Přestože přes den nás ještě pěkně zahřívají sluneční paprsky, v noci už teploty padají k nule, a pokud se vracíme z nějaké večerní akce, pak pořádně prokřehlí. Není tedy lepší předehry, která rozproudí krev, než masáže.

masaz

Na to, abychom partnerce dopřáli masáž, nepotřebujeme ani masérský kurz, jako nezkušení maséři bychom se však neměli pouštět do nějaké profi masáže, ale spíše zkusit různé uvolňující masáže, například krku či třeba chodidel.

Pro začátek můžeme začít kroužením, což je nejčastější technika masírování. Kroužky můžeme na zádech dělat všemi nebo jen jednotlivými prsty – ideálně palci, ale i pěstí či dlaní. Velmi příjemná je masáž kroužky dělaná palci podél páteře – postupovat je třeba vždy zdola nahoru. Ostatně návodů k masážím pro laiky najdeme na internetu v poměrně početném vydání. Stačí si jen vybrat. Co je ale tou pravou třešničkou na dortu? To, jaký masážní olej pro masáž vybereme.

Bez olejíčku by to fakt nešlo…

Nejlepší jsou stoprocentní přírodní oleje, u kterých se obvykle nemusíme bát, že na ně bude mít partnerka alergickou reakci, případně si můžeme snášenlivost prověřit pomocí pár kapek na předloktí. Navíc jejich aroma je mnohem výraznější, než je tomu u různých syntetických náhražek.

A pokud si chceme dopřát opravdový ohňostroj vůně, měli bychom sáhnout po stoprocentním esenciálním oleji, který je vhodný i k užití na kůži. Takového oleje stačí pár kapek a působí na celé tělo, které buď příjemně zharmonizuje, nebo naopak povzbudí, podle toho jaký vonný olej zvolíme.

U esenciálních olejů se navíc nemusíme bát, že si zamastíme naše postelové království, i z látek se totiž postupně uvolňují do vzduchu a krásně provoní pokoj. Opatrní bychom však měli být s dávkováním, některé typy esenciálních olejů nejsou také vhodné pro těhotné, nebo osoby s vysokým či nízkým tlakem.

Co když zrovna žádný podobný olej doma nemáme? 

Pak nezbývá než se spolehnout na obyčejný krém, který doma najdeme. Nebo použijme olivový olej, jen pozor, je třeba počítat s praním prostěradel…

ZAN

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Tantra masáž napsal:

    Pro partnerku jedině tantra masáž :) Oba se krásně uvolníte, načerpáte novou energii a zvedne se vám nálada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>