Dovolená na podzim – jednoznačná výhra

Léto je s dnešním dnem v nenávratnu a vy jste ještě pořád neměli dovolenou? Ještě není pozdě. V jižních státech stále panují koupatelné podmínky, a tak je pořád spousta možností, kam vyrazit a kde si vyhřát kosti.

Kam vyrazit?

Také zastáváte názor, že Chorvatsko nebo italské Bibione už není to, co bývalo? A navíc, proč tam jet, když na podzim je možné za skvělé peníze navštívit i exotičtější destinace? Stačí si vybrat ze zájezdu na last minute a vyrazit. Za cenu okolo deseti tisíc nyní seženete nejlepší dovolenou u moře, jakou jste zažili.

Výhody pozdních dovolených

Nejen, že mimo hlavní sezónu jsou místní ceny příznivější. Na dovolené navíc jezdí méně turistů a díky tomu dostanete kvalitnější služby. Další nespornou výhodou jsou teploty. Zatímco v supersezóně se teploty přes den šplhají až ke 40 stupňům Celsia, nyní se pohybují okolo třiceti a tak můžete trávit více času mimo klimatizované prostory a poznávat zemi.

Kam za písečnými plážemi?

Krásné písečné pláže najdete ve Španělsku. Kdo se nespokojí jen tak s obyčejnými plážemi musí navštívit tyto:

Andalusie

Ve městě Cádiz se nachází pláž, kde Pierce Brosnan natáčel Jamese Bonda a přitom se tvářil, že je na Kubě. A jako na Kubě si tam jistě budete připadat i vy.

Turisty zcela neoprávněně opomíjená je španělská Huelva ležící na jihu Andalusie u portugalských hranic.

Místní pláže mají nejméně osm kilometrů a ta nejdelší dokonce šedesát. Velká část pláží leží v národním parku Donana, který je zvláštní kombinací říčního a oceánského ekosystému, díky němuž se na se zde mísí tři různé typy ekosystémů: slané mokřady, buš a les. Park je zapsán do světového dědictví UNESCO.

Formentera

Formentera je nejmenší z Baleárských ostrovů, ale přitom nabízí jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Ostrovu se přezdívá Karibik Středomoří.

Fuerteventura

Největším turistickým lákadlem jsou zde pláže Jandía a Sotavento, které jsou nejen nádherné, ale taky klidné a jako stvořené pro odpočinek.

Kam za zábavou?

Co když vás válení se na písečných plážích omrzí? Vydejte se poznávat tuto zemi. Ochutnávejte místní jídla, zahrajte si s místními fotbal, nebo se vydejte na stadion v Barceloně. Nemůžete vynechat večery plné hudby, tance a zábavy v místních klubech a hospůdkách. Nebo se zajděte pobavit do jednoho z místních kasín a zkuste štěstí. Nebo se do světa rulety a pokru můžete připojit online z pohodlí hotelového pokoje. Kdo ví, třeba si díky výhře budete moct váš pobyt ve Španělsku prodloužit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>