Dovolená na podzim – jednoznačná výhra

Léto je s dnešním dnem v nenávratnu a vy jste ještě pořád neměli dovolenou? Ještě není pozdě. V jižních státech stále panují koupatelné podmínky, a tak je pořád spousta možností, kam vyrazit a kde si vyhřát kosti.

Kam vyrazit?

Také zastáváte názor, že Chorvatsko nebo italské Bibione už není to, co bývalo? A navíc, proč tam jet, když na podzim je možné za skvělé peníze navštívit i exotičtější destinace? Stačí si vybrat ze zájezdu na last minute a vyrazit. Za cenu okolo deseti tisíc nyní seženete nejlepší dovolenou u moře, jakou jste zažili.

Výhody pozdních dovolených

Nejen, že mimo hlavní sezónu jsou místní ceny příznivější. Na dovolené navíc jezdí méně turistů a díky tomu dostanete kvalitnější služby. Další nespornou výhodou jsou teploty. Zatímco v supersezóně se teploty přes den šplhají až ke 40 stupňům Celsia, nyní se pohybují okolo třiceti a tak můžete trávit více času mimo klimatizované prostory a poznávat zemi.

Kam za písečnými plážemi?

Krásné písečné pláže najdete ve Španělsku. Kdo se nespokojí jen tak s obyčejnými plážemi musí navštívit tyto:

Andalusie

Ve městě Cádiz se nachází pláž, kde Pierce Brosnan natáčel Jamese Bonda a přitom se tvářil, že je na Kubě. A jako na Kubě si tam jistě budete připadat i vy.

Turisty zcela neoprávněně opomíjená je španělská Huelva ležící na jihu Andalusie u portugalských hranic.

Místní pláže mají nejméně osm kilometrů a ta nejdelší dokonce šedesát. Velká část pláží leží v národním parku Donana, který je zvláštní kombinací říčního a oceánského ekosystému, díky němuž se na se zde mísí tři různé typy ekosystémů: slané mokřady, buš a les. Park je zapsán do světového dědictví UNESCO.

Formentera

Formentera je nejmenší z Baleárských ostrovů, ale přitom nabízí jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Ostrovu se přezdívá Karibik Středomoří.

Fuerteventura

Největším turistickým lákadlem jsou zde pláže Jandía a Sotavento, které jsou nejen nádherné, ale taky klidné a jako stvořené pro odpočinek.

Kam za zábavou?

Co když vás válení se na písečných plážích omrzí? Vydejte se poznávat tuto zemi. Ochutnávejte místní jídla, zahrajte si s místními fotbal, nebo se vydejte na stadion v Barceloně. Nemůžete vynechat večery plné hudby, tance a zábavy v místních klubech a hospůdkách. Nebo se zajděte pobavit do jednoho z místních kasín a zkuste štěstí. Nebo se do světa rulety a pokru můžete připojit online z pohodlí hotelového pokoje. Kdo ví, třeba si díky výhře budete moct váš pobyt ve Španělsku prodloužit.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>