Začni se sebou konečně něco dělat – cviky na bicepsy

Začínáme-li cvičit, bicepsy bývají obvykle jednou z prvních částí těla, na které se začneme při cvičení zaměřovat. K naší smůle ale bicepsy rostou velmi pomalu a zejména ze začátku je velmi obtížné je vypracovat do větších objemů. K tomu, abychom však mohli cvičit bicepsy, nepotřebujeme chodit do posilovny, ani nakupovat drahé cvičební stroje.

svaly_text

Jak cvičit na bicepsy?

Naprosto základním cvikem na bicepsy jsou kliky. Kliky jsou velmi starým a známým cvikem, se kterým se museli během života setkat všichni. Pro účinné cvičení bicepsu bychom měli volit užší postavení rukou, díky čemuž budeme do cvičení zapojovat zejména biceps a trojhlavý sval pažní. Spolu s nimi také posílíme břicho a ramena, která při správném provádění cviku také budeme zapojovat.

Druhou možností jsou přítahy na hrazdě. Pro tento cvik můžeme využít jakoukoli pevnou vodorovnou tyč, která nás unese. Pro kvalitní cvičení bicepsů jsou nejlepší možností přítahy nadhmatem, čímž budeme na biceps klást velký tlak. Jedná se o poměrně obtížný cvik, který zejména začátečníkům bude dělat nemalé potíže.

Máme-li k dispozici malou činku, můžeme ji využít k velmi časté formě cvičení bicepsu – pumpování svalu činkou. Zde můžeme doporučit dvě formy cvičení. Pro začátek je vhodné  začít cvičit s vyšší vahou, čímž natrháme svalová vlákna, která jsou následně více náchylnější k regeneraci. Poté zvolíme nižší váhu a budeme sval pomalu a poctivě pumpovat, abychom mu zajistili dobré prokrvení.

Michal Hromek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>