Jezdíte Fabií? Podle odborníků je nejlepší jí obout pneumatiky Continental

Pokud patříte mezi majitele vozů Škoda Fabia, které jsou standardně osazeny pneumatikami o rozměrech 185/60 R14, máme pro vás tip. Možná dokonce doporučení. V tomto hojně využívaném rozměru patří k nejlepším pneumatikám na trhu typ ContiPremiumContact 5 od německého výrobce Continental. Dle testů německého autoklubu ADAC pro léto 2015 se dokonce jedná o nejlepší pneumatiku v tomto rozměru vůbec. Předčila své konkurenty hned v několika aspektech.

Skvělá na suchu i v mokru

Testy prokázaly, že pneumatika Continental dosáhla na nejvyšší příčku v hodnocení brzdné dráhy, ovladatelnosti vozu a také aquaplanningu. To vše na mokré vozovce. Pomyslnou stříbrnou medaili pak produkt ContiPremiumContact 5 získal při testech chování vozu v různých situacích, držení vozu na silnici a brzdné dráhy. Ve všech těchto „disciplínách“ dosáhla Continental ContiPremiumContact 5 skvělých výsledků, za které vděčí optimalizovaným 3D hranám, jež jsou navrženy tak, aby řidiči poskytly maximální podporu právě při prudkém brzdění a náročnějších jízdních podmínkách.

Výkonná i potichu

Máte v autě rádi klid a zaposloucháte se s oblibou do zvuku motoru? I vás jednička testu německého autoklubu uspokojí. Mimo bezpečnostní kritéria totiž pneumatika získala také nejvyšší hodnocení v kategorii hlučnosti.

Pro majitele Fabií jasná volba

Pokud tedy vlastníte vůz Škoda Fabia (nebo jakýkoli vůz jezdící na pneumatikách s rozměry 185/60 R14) a řešíte nyní, na jaké pneumatiky svůj vůz „obujete“ na letní sezónu, přičemž hledáte pneumatiku, na kterou se budete moci spolehnout ve všech povětrnostních podmínkách letní motoristické sezóny od vydatných dešťů až po úmorná sucha, měla by pro Vás být pneumatika Continental ContiPremiumContact™ 5 volbou č. 1. Čeští řidiči by přitom měli na bezpečnost na mokré vozovce především. Praha je totiž s 94 deštivými dny a 526 mm srážek za rok 9. nejdeštivějším hlavním městem v Evropě!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>