Ideální žena očima mužů

Jak si muži představují ideální partnerku?

Tak tuto zapeklitou otázku si nepokládají pouze samotné ženy, ale i vědecké týmy, které se na základě svého pečlivého bádání pokouší najít uspokojivé odpovědi.

Po čem muži tedy touží? Budete asi překvapena, ale nepřiklánějí se k mírám 90-60-90. Podle jedné ze studií, která proběhla prostřednictvím sociální sítě Badoo, muži spíše upřednostňují ženy s konfekční velikostí 40.

Právě výzkum na sociální síti Badoo, kterého se účastnilo zhruba dva tisíce mužů, zpřetrhal tolik tradovaný mýtus, že většina mužů touží pouze po hubených blondýnkách. Více než 60 procent z nich totiž uvedlo, že se jim nejvíce líbí hnědovlásky a černovlásky. Až za nimi se umístily blondýny a nakonec rusovlásky.

Podle většiny mužů by měla mít navíc ženská figura tvar přesýpacích hodin, což je podle nich naprosto ideální tvar. A jak žena pozná, že má právě tento typ postavy, pro niž je tolik typická souměrnost? Stačí, když vydělí obvod svého pasu s obvodem svých boků. Pokud vyjde číslo 0,7, může být pro ostatní muže velmi žádoucí.

Antropologové z Nového Zélandu tuto teorii podrobili pečlivému výzkumu. Skupině dobrovolníků předložili fotografie žen. I když si tito muži nejprve detailně prohlédli dekolt, jejich pohled pak sklouzl na boky a pas. Podle novozélandských antropologů se právě v tomto případě jedná o klíč k atraktivitě. Pokud se totiž žena pyšní ideálním poměrem pasu a boků 0,7, vysílá muži biologický signál o své plodnosti.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. zpevnění postavy napsal:

    Nejlepší postavu jsem měla, když jsem bydlela ve 4. patře bez výtahu a chodila skoro pořád. Pěšky 20 min do jedný školy, pak 10 minut na metro, pak 10 minut k další škole, 20 min od metra domu (nebo hnusnej přestup vč. 10min pěší chůze), pak večer 20 min do práce a v noci 20 min z práce, to vše rychlou chůzí. Ohldeně kilomterů – nemám šajn. Mezitím občas nějaký drobný nákup. Celkově tak 1,5-2 h chůze denně, 3x výšlap do 4 patra a zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>