Čočková polévka pro chlapy

Říkáte si, že je na čase naučit se vařit, ale na nějaké dlouhé vyvařování zdravých jídel si moc nepotrpíte? Patří k vašim oblíbeným pochutinám pivo, párek a pečínka? Pokud ano, pak pro vás máme dobrou zprávu, z těchto ingrediencí si můžete připravit skvělou polévku. Na přípravu není nijak složitá, a tak ji hravě zvládnete, i když to v kuchyni moc neumíte. Nepotřebujete na to ani zvláštní “vercajk”, vystačíte si jen s nožem, prknem, hrncem a vařečkou. Nezapomeňte na ni pozvat i vaše kámoše, ať se rovnou pochlubíte svým kuchařským umem. Polévku podávejte s pivem a topinkou.

Pro 4 chlapy:
150 ml tmavého piva
150 g čočky
150 g cibule
120 g česneku
150 g mrkve
120 g celeru
300 g brambor
300 g uzené pečínky
300 ml zeleninového vývaru
150 g vídeňských párků
2 větvičky tymiánu
sůl, pepř

Pivo a 150 ml vody nalijte do mísy a čočku do ní ponořte, nechejte dvě hodiny nasáknout. Všechnu zeleninu oloupejte. Cibuli nakrájejte na kostičky, česnek na kolečka, mrkev na proužky, celer a brambory na malé kostičky. Pečínku dejte spolu s tymiánem do většího hrnce. Pomalu přiveďte k varu. Přilijte čočku i s pivem, osolte, opepřete a na mírném ohni vařte 30 minut. V případě potřeby ještě přidejte vývar. Poté vyjměte pečeni, dejte stranou a přidejte všechnu zeleninu. Vařte 20 minut. Pečínku nakrájejte na malé kostičky a párky na kolečka. Pět minut před koncem přidejte maso do polévky a nechte prohřát. V případě potřeby ještě dochuťte a je hotovo.

Jarda

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>