Kam jet sám na dovolenou?

I když normálně vám to, že jste single nevadí, v období dovolených přemýšlíte, jestli na dovolenou jet nebo nejet? Jednoznačně jeďte. Dovolená je od toho, aby si člověk oddechl a to že je člověk sám, nakonec může být výhrou. Uděláte si dovolenou přesně podle svého gusta, bez kompromisů.

Berte to prostě jako příležitost investovat svůj čas a peníze jen sám do sebe.

osamote na dovolene

Opravdu to se sebou vydržíte? 

Váháte, jestli to sám se sebou mimo domov vůbec vydržíte? V tom případě se nejdříve otestujte. Pro začátek si třeba vyjeďte na celý den k vodě a další den se jeďte podívat tam, kde vás to už dlouho lákalo. Třeba na nějaký hrad nebo do muzea. Když tohle zvládnete, výborně, máte více méně vyhráno.

Kam jet? 

Před tím než se rozhodnete pro některou ze zahraničních destinací si dobře zvažte, co od dovolené očekáváte a jaké jsou vaše možnosti. Nejen finanční, ale například i to, jak jste jazykově vybavený. V cizině budete odkázaný sám na sebe. Rozmyslete si, co chcete na dovolené zažít? Jedete za sexem? Pak je asi super destinací Thajsko. Jedete na moto? Pak jsou vhodné Alpy. Chcete jet k moři, kde se domluvíte? Chorvatsko je jasná volba. Máte rádi párty? Ibiza je pořád v kurzu.

Má to výhody

Cestování o samotě se nakonec může ukázat mnohem lepší než v páru. Snadněji se seznámíte, snadněji seženete ubytování (i když si za něj budete muset připlatit) a protože vás nebude nikdo brzdit, více toho uvidíte.

Když to sám nezvládnete

Pokud jste ale přesvědčeni, že to sami se sebou nevydržíte ani týden, jsou tu ještě další možnosti. Existují cestovní agentury pořádající zájezdy jen pro nezadané. Po této variantě byste měli sáhnout, pokud po dovolené nechcete zlstat single a pokud jste připravení jet na dovolenou převážně s ženským kolektivem. Další možností je sehnat si spolucestovatele, nejrůznější aplikace a stránky sdružují lidi, kteří k sobě hledají parťáka. Stačí zadat, kam a kdy chcete jet a kdo by vám měl ideálně dělat společnost.

Jarda
foto: picjumbo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>